A munkahelyteremtést, a kis- és középvállalkozások támogatását és az iparfejlesztést nevezte a következő időszak legfontosabb feladatainak a Rákossy Balázs európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkár szerdai veszprémi sajtótájékoztatóján.

Rákossy Balázs közölte, hogy a 2014 és 2020 közötti uniós fejlesztési ciklusban az eddiginél több, összesen 12 ezermilliárd forint fejlesztési forráshoz jut Magyarország, melynek 60 százalékát közvetlenül gazdaságfejlesztésre, azaz munkahelyteremtésre, a kis-és középvállalkozások fejlesztésére, valamint az iparfejlesztésre fordítja a kormány.

Fotó: Illés Szabolcs

Hozzátette: az uniós forrásokkal a kormány, mint befektetéssel bánik, a cél a jelenlegi 7 százalékos munkanélküliségi ráta 3 százalékra szorítása, illetve 2020-ig a teljes foglalkoztatás megvalósítása, annak elérése, hogy aki dolgozni szeretne, az találjon magának munkát. Prioritás a kis- és középvállalkozások további támogatása is, amelyek a munkahelyek 70-80 százalékát adják – fejtette ki az államtitkár.

Rákossy Balázs beszámolt arról is, hogy a következő 7 évben nagy hangsúlyt kap az iparfejlesztés, melynek eredményeként az ipar GDP-hez hozzáadott értéke a jelenlegi 20-22 százalékról 30 százalék fölé emelkedik.

A kormány intézkedéseinek köszönhetően fenntartható fejlődési pályára állt a gazdaság, az államháztartás hiánya folyamatosan csökken – hangsúlyozta.

Fotó: Illés Szabolcs

Rákossy Balázs arról megemlítette azt is, hogy végrehajtási fázisba léptek az operatív programok, a megyéknek május 11-éig kell benyújtani a kormány részére azt a ”programlistát”, amely a helyben megvalósítandó területfejlesztési feladatokat tartalmazza.

Fotó: Illés Szabolcs

Fenyvesi Zoltán a Veszprém Megyei Közgyűlés alelnöke, a Fidesz-KDNP tapolcai időközi választásokon induló képviselőjelöltje azt hangsúlyozta, hogy a Veszprém megyének járó 45 milliárd uniós forrásnak köszönhetően a megyében várhatóan tovább csökken a munkanélküliség. Közölte: 2010-hez képest 455 ezerrel dolgoznak többen ma országszerte, a Területi és településfejlesztési Operatív Program pályázatainak köszönhetően pedig várhatóan tovább csökken ez a szám. Fenyvesi Zoltán kifejtette: Veszprém megyében többségben vannak a kistelepülések, ezért kiemelten fontos hogy számukra is lehetőséget biztosítsanak az uniós pályázatok. Hozzátette: az európai uniós források felhasználásáért felelős államtitkárral folytatott egyeztetés eredményeként a kormány nyitott a kistelepülések problémájának megoldására, azaz a pályázati önrész biztosításának elősegítésére valamint az eljárásrend gördülékenyebbé tételére.