Amikor felidézzük Wekerle Sándor életművét, küzdelmeit és eredményeit, ezt a tisztelet kifejezése mellett nemzetünkért és önmagunkért is tesszük – hangsúlyozta Varga Mihály a dualizmus korának egyik legjelentősebb politikusára emlékezve.

A 170 éve ezen a napon született volt pénzügyminiszter és miniszterelnök Fiumei Úti Sírkertben található nyughelyénél a Nemzeti Örökség Intézete szervezett megemlékezést.

Fotó: PM

Az évszázadok óta szabadságban élő nemzetek természetes módon éltek és élnek együtt történelmi múltjukkal, építenek az elődök munkájára, nekünk azonban a kommunizmus múlttagadása után most kell újra folyamatossá tenni történelmünket – emelte ki Varga Mihály. Mint mondta: ennek részeként a közgondolkodás részévé kell tennünk kiemelkedő alkotóink, köztük azon kivételes vezetőink munkáját, akikre méltán vagyunk büszkék – szögezte le a pénzügyminiszter, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy Wekerle Sándor rátermettségét, szakmai felkészültségét és politikusi tehetségét mi sem bizonyítja jobban, mint az, hogy három alkalommal is – mindannyiszor válsághelyzetben – töltötte be a miniszterelnöki tisztséget. Pályafutása során mindvégig olyan reformokat fogadtatott el, olyan kezdeményezéseket indított újtára, amelyek Magyarország modernizációját, a fejlődés kapuinak kitárását és az emberek élethelyzetének javítását célozták – fogalmazott a tárcavezető.

Fotó: PM

Wekerle Sándor mindig az egészben és a teljességben gondolkodott, neki is köszönhetjük, hogy ma itt állhatunk, és újra egy erős Magyarország polgárai lehetünk, amely nemzetépítő elődjei példáját követi – mutatott rá Varga Mihály. Akkor cselekszünk helyesen, ha építünk a magyarság értékeire, az emberek bizalmára, közös munkában és a tenni akarásban rejlő erőre, mert a ma feladata is az, hogy képviseljük hazák érdekeit, és segítsük gazdasági fejlődését – tette hozzá a miniszter.