A gyógyszeripar a magyarországi innováció egyik zászlóshajója, a kutatás-fejlesztési ráfordítások egyötödét adja, míg az ágazat teljesítménye a bruttó hazai termék 6 százalékát is eléri.
Varga Mihály pénzügyminiszter kiemelte: a magyar gazdaság a gyógyszergyáraknak is megfelelő környezetet kínál, folyamatosan bővítik és korszerűsítik termelésüket, az elmúlt években 38 milliárd forintról közel 97 milliárd forintra növelték beruházásaikat.
A gyógyszeripar ma 14 ezer embernek ad munkát Magyarországon, közvetve pedig 34 ezer családnak nyújt megélhetést – mondta el Varga Mihály kiemelve, hogy a hozzáadott érték aránya ebben az ágazatban közel duplája a nemzetgazdasági átlagnak. A tárcavezető hangsúlyozta: a kormány határozott szándéka, hogy továbbra is támogassa a gyógyszeripari vállalkozásokat, kiemelten a teljes körű gyógyszergyártási engedéllyel rendelkező, magyarországi székhelyű kis- és középvállalkozásokat.
Varga Mihály a beruházásról szólva elmondta: a körmendi galenikus üzem 5 milliárd forintos beruházással jött létre, amelyhez a vállalat 950 millió forintos vissza nem térítendő támogatást nyert el a Gazdaságfejlesztési és Innovációs Operatív Program keretében. Az Egis egy olyan iparágban hozott létre egy csúcstechnológiát képviselő gyáregységet, amelynek rendkívül innovatív és kutatásigényes területei vannak, emellett magas hozzáadott értékkel bíró termékeket állít elő, és van tere a hazai és a külpiaci értékesítés növekedésének is – mondta el a tárcavezető hozzátéve, hogy az Egis Gyógyszergyár világszerte elismert, termékei több mint 120 országban elérhetőek.
Varga Mihály eredményesnek és példamutatónak nevezte az Egis Zrt, a Szegedi Tudományegyetem, a Pannon Egyetem és a Természettudományi Kutatóközpont együttműködését, amelynek keretében új termékeket fejlesztettek ki és hamarosan piacra is bocsátanak. Mindez összhangban van a magyar gazdaságpolitika céljával, miszerint a tudományos kutatások eredményei a gazdaságban is hasznosuljanak, azokat a gazdasági fejlődés szolgálatába kell állítani – tette hozzá.