A magyar kormánynak továbbra is célja, hogy a magyarországi befektetési környezetet minél vonzóbbá és kiszámíthatóbbá tegye és ebben a munkában továbbra is számít a német vállalatok együttműködésére – fogalmazott Varga Mihály nemzetgazdasági miniszter a Német Gazdaság Kelet-Európai Egyesülete gazdasági napján tartott előadásában.

A miniszter ismertette azt az intézkedési tervet, amellyel a gazdasági növekedés fenntarthatóságát szándékozza biztosítani a magyar kabinet. A tárcavezető kiemelte: a térség közös célja, hogy Közép-Európa legyen az unió gazdasági fejlődésének motorja.

Fotó: Dede Géza/NGM

Varga Mihály négy pontban foglalta össze a kormány közeljövőt meghatározó intézkedéseit: a támogatások igénybevételének felgyorsításával, a hitelezési aktivitás növelésével, a rugalmas munkaerőpiac kialakításával, illetve a beruházások, a lakásépítés és -felújítás ösztönzésével biztosítja a gazdasági fejlődés fenntarthatóságát.

A magyar kormány továbbra is számít a német vállalatok együttműködésére, hiszen Németország mind politikai, mind gazdasági vonatkozásban hazánk legfontosabb stratégiai partnere – szögezte le előadásában Varga Mihály. Hozzátette: Németország, a nálunk működő német vállalatok, valamint a szakmai szervezetek támogatásának és együttműködésének döntő jelentősége volt az elmúlt évek magyar sikereiben.

Fotó: Dede Géza/NGM

Varga Mihály előadásában arra is kitért, hogy a kormány továbbra is elkötelezett annak érdekében, hogy hazánk vonzó célországa legyen a külföldi vállalatoknak. Ezt szolgálja többek között a kiegyensúlyozott, stabil gazdasági környezet megteremtése, amely biztonságot teremt a gazdasági élet szereplői számára. A makrogazdasági és fiskális folyamatok mind azt tükrözik, hogy a magyar reformok működnek – mutatott rá Varga Mihály, kiemelve, hogy a bruttó hazai termék 2014-ben 3,7%-kal bővült, ami jócskán felülmúlta hazánk 2010-es 0,8%-os teljesítményét, valamint az Európai Unió 2014-es 1,4%-os átlagát. Az erőteljes növekedésnek köszönhetően a magyar gazdaság teljesítménye idén év elején meghaladta a válság előtti szintet.