A reformáció kezdetének 500 éves évfordulójára való emlékezés nekünk, magyaroknak különleges ünnep, hiszen nemzeti létünk, az elmúlt évszázadok magyar történelme nem érthető a reformáció nélkül, és nem választható el attól – emelte ki Varga Mihály az Reformáció Emlékforrás átadásakor a budai Várban.
A nemzetgazdasági miniszter hozzátette: a protestáns elvek is segítenek a hit megőrzésében és a haza megtartásában.
A cselekedetek erejében bízva tudjuk, hogy a mindennapi munka mellett szükség van a szimbolikus tettekre is, amelyekkel például emléket állítunk a reformáció tanainak, és felhívjuk a figyelmet értékeire – hangsúlyozta Varga Mihály. Mint mondta: a reformáció a jövőbe vezető úton szólít meg bennünket, a hit megtartására, a munkára és magyarságunk szeretetére hív.
A miniszter a kormány tagjaként arra is rámutatott: egyre több olyan kezdeményezést tudnak támogatni, amelyek a hitélet megőrzését és támogatását szolgálják. Köszönhetően annak, hogy az elmúlt években mertük saját értékeink alapján átalakítani gazdaságunkat – fogalmazott a tárcavezető hozzátéve, nem öncélúak tehát a gazdasági növekedés erősítését, a szigorú fiskális politikát és a stabilitást szolgáló kormányzati lépések.
A ma felavatott Reformáció Emlékforrás a magyar kormány 100 millió forintos támogatásával és a Budavári Önkormányzat közreműködésével készült Kovács Miklós építész tervei alapján – tájékoztatott Hafenscher Károly, a Reformáció Emlékbizottság miniszteri biztosa is.
Az emlékforrás egyszerű jelzés a reformáció kezdetének ötszáz éves évfordulóján, arra figyelmeztet, hogy az egyénnek és közösségnek mindannyiszor vissza kell térnie a tiszta forráshoz – hívta fel a figyelmet Nagy Gábor Tamás I. kerületi polgármester és Illés Dávid református esperes. Az ünnepélyes átadó végén Gáncs Péter, a Magyarországi Evangélikus Egyház elnök-püspöke osztott áldást.