A Kormány beváltotta az ígéretét: a nyár elejére már elfogadott költségvetéssel rendelkezik az ország a 2016-os esztendőre. Jövőre most már biztosan mindenki léphet egyet előre: összességében 230 milliárd forinttal több marad majd a gazdaságban, a munkavállalóknál, a családoknál és a vállalkozásoknál.
A jogalkotási folyamat minden garanciáját betartva tárgyalta és fogadta el az Országgyűlés a hozzá május 13-án benyújtott törvényjavaslatot, amelyről a Költségvetési Tanács és az Állami Számvevőszék is több ízben kialakíthatta a véleményét. Az országgyűlési tárgyalások során elfogadott módosítások továbbá számos területnek biztosítanak többletforrást úgy, hogy nem érintik a kitűzött, uniós módszertan szerinti államháztartási hiánycélt, amely a GDP 2%-a lesz.
A büdzsé korai elfogadása lehetővé teszi, hogy az érintettek időben felkészüljenek, előre lássák a következő évi mozgásterüket, míg a gazdasági növekedés hatásait mindenki megtapasztalhatja. A személyi jövedelemadó kulcsának 16%-ról 15%-ra való változtatásával négymillió magyar embernek növekedik a jövedelme 120 milliárd forinttal. A sertés tőkehús áfakulcsának 5%-ra történő mérséklése a családok élelmiszerre fordított kiadásait 25 milliárd forinttal csökkenti. 2016-ban gyerekenként a jelenlegi havi 10 000 forintról 12 500 forintra – négy év alatt pedig fokozatosan a kétszeresére – nő a két gyermek után érvényesíthető adókedvezmény. Az ingyenes tankönyvellátás kiterjesztése, a gyermekétkeztetés még nagyobb arányú támogatása szintén olyan intézkedések, amelyekkel a Kormány érdemben javít a családok helyzetén.
Az állami rezsicsökkentés 10 milliárd forint megtakarítást jelent a cégeknek, a magyar embereknek. Folytatódik jövőre a fegyveres és rendvédelmi dolgozók, valamint a pedagógusok életpályája, s ez a kormánytisztviselők vonatkozásában is kezdetét veszi. Az ideinél több pénz jut az egészségügyi és az oktatási ágazatra. A 2016-ban hazánkat megillető uniós források főként a gazdaságfejlesztést és a munkahelyteremtést segítik elő. A bankadó 60 milliárd forinttal történő csökkentése pedig a kiegyensúlyozottabb bankrendszer működése érdekében a hitelezések élénkítését célozza a hazai vállalkozások fejlődése érdekében.
Az adócsökkentés költségvetésével a Kormány nemcsak a kiszámíthatóságot és a tervezhetőséget erősíti, hanem biztosítja az ország hosszú távú gazdasági esélyeinek javulását, nemzetközi versenyképességünk növekedését és a magyar emberek jólétének emelkedését.