Nemzeti kultúránkat csak akkor tudjuk megjeleníteni magunk és a világ számára, ha vannak értő művelői a magyar népművészetnek, a magyar kézműves hagyományoknak – hangsúlyozta Varga Mihály a 78. Országos Mezőgazdasági és Élelmiszeripari Kiállítás és Vásáron a „Magyar Kézműves Remek” pályázat ünnepélyes díjátadóján.
A nemzetgazdasági miniszter kijelentette: a szaktudás megbecsülése, a szakmatanulás és a szakmák változásának követése az alapja a gazdasági fejlődésnek.
A magyar emberek elmúlt években elvégzett kemény munkája teremtette meg a hazai gazdaság jelenlegi sikereit – fogalmazott Varga Mihály.
A magyar gazdaság évek óta kiegyensúlyozott növekedési pályán van, és nagymértékben csökkent a munka nélkül lévők száma is – összegzett a miniszter hozzátéve, hogy az adatok mögött sikeres vállalatok, vállalkozások és vállalkozók vannak.
A szakmai tudás értékének és tekintélyének elismerésére kiemelt figyelmet fordít a magyar kormány – jelentette ki a szakminiszter, aki arra is felhívta a figyelmet, hogy az átalakított szakképzési rendszer egyre több fiatal számára teszi lehetővé a korszerű ismeretek megszerzését.
A népművészeti és népi kézműves szakmák területén az elmúlt években gyakorlat-központúbbá tették az oktatást, megkönnyítették a képzésben való részvételt, és számos formában támogatták a különleges teljesítményt nyújtó mestereket – tájékoztatott a tárcavezető.
A Magyar Kereskedelmi és Iparkamara által meghirdetett „Magyar Kézműves Remek” ünnepélyes díjátadóján 36 pályázó részére adta át a Magyar Kézműves Remek Díjat Varga Mihály, mint az esemény fővédnöke és Miklóssy Ferenc, az MKIK alelnöke.
Varga Mihály arra is emlékeztetett, hogy a kézműves szakma legrangosabb elismerése minden évben fontos iránytű ahhoz, hogy számba vegyük az ágazat kiválóságait, megismerkedjünk a legújabb termékekkel, és meggyőződjünk arról, hogy a magyar kézművesség piacképes termékeket hoz létre.