A májusi adatok is azt bizonyítják, hogy a magyar ipar továbbra is a leggyorsabbak között van Európában. 2015. májusban a hazai ipari termelés volumene 6,2 százalékkal haladta meg az egy évvel korábbit, ezzel már sorozatban 21. hónapja erősödik az ágazat. A legnagyobb mértékben, 14 százalékkal a Dél-Alföldön bővült a termelés a régiók közül.

A Központi Statisztikai Hivatal (KSH) közlése szerint az ipari termelés 1,5 százalékkal haladta meg májusban az egy évvel korábbit, a munkanaphatástól megtisztított index 6,2 százalékkal emelkedett. Az adatok közötti viszonylag jelentős különbséget az magyarázza, hogy 2014 májusában 21, míg idén májusban csak 19 munkanap volt.

A magyar ipar húzóágazata továbbra is a feldolgozóipari termelésből 30%-kal részesülő járműgyártás, kibocsátása 9,5%-kal nőtt. 2015 első öt hónapjában az ipari termelés 6,3%-kal emelkedett az előző év azonos időszakához képest. Az összes értékesítés közel kétharmadát adó külpiaci eladások mértéke 8,8%-kal, a közel négytizedét adó hazai értékesítésé 3,1%-kal nőtt.

Az egy alkalmazásban állóra jutó ipari termelés 3,5%-os bővülése a legalább 5 főt foglalkoztató vállalkozások körében 3 %-os létszámnövekedés mellett következett be.

Magyarország területi egységei közül az ipari termelés minden régióban nőtt. A legnagyobb mértékű bővülés Dél-Alföldön (14%) volt, a többi régióban 1,6 és 9,7% között emelkedett az ipari kibocsátás. Az ipari export 4,1%-kal nőtt az előző év azonos időszakához viszonyítva. A feldolgozóipar exportértékesítéséből 37%-kal részesedő járműgyártás kivitele 8,6%-kal emelkedett.  A feldolgozóipari ágazatok összes új rendelésének mértéke 13%-kal emelkedett 2014 azonos hónapjához képest. A belföldi rendelések 7,9%-kal, az új exportrendelések 13%-kal nőttek.

Az ipar teljesítménye egyre nagyobb mértékben támogatja a gazdasági növekedést, ez pedig összhangban van azzal a kormányzati célkitűzéssel, hogy az ipari termelés hozzájárulása a nemzeti össztermékhez egész Európában Magyarországon legyen a legmagasabb.