Koszorúzást tartottak a 150 éve született Csók István festőművész síremlékénél Budapesten, a Fiumei úti Sírkertben, a Csók 150 elnevezésű emlékév nyitányaként hétfőn.
„Csók István születésének 150. évfordulóját ünnepeljük ebben az évben, hiszen az 1865. február 13-án született festőművész munkássága mindenképpen ok arra, hogy ne csak egy alkalommal, hanem számos rendezvénnyel idézzük fel alkotói nagyságát" - hangsúlyozta Puskás Imre, a Miniszterelnökség kulturális örökségvédelemért felelős helyettes államtitkára az MTI-nek.
Felidézte, hogy a 96 éves korában elhunyt művész élete során számos olyan művészeti akadémián fordult meg Münchentől Párizsig, ahol nagyszerű kortárs festőktől tanulhatott.
„Elmondhatjuk róla, hogy valóban világszínvonalú életművet hozott létre a naturalizmustól indulva a posztimpresszionizmusig" - fűzte hozzá.
Puskás Imre emlékeztetett arra, hogy a művész születésnapján, február 13-án a Várkert Bazárban az életművet felelevenítő nagyszabású kiállítás nyílik, amelyet július 5-ig tekinthet meg a közönség.
A temetőben koszorút helyezett el a Miniszterelnökség nevében Puskás Imre, Doncsev András, a Nemzeti Kulturális Alap alelnöke, Rodics Eszter, a Csók 150 emlékév főszervezője, a Várgondnokság képviselői, valamint a család részéről Palotainé Kali Gabriella, Csók Sándor és felesége.