Minden idők legnagyobb korrupciós botrányában szerette volna meghallgatni ma a Parlament Gazdasági Bizottsága Horváth Csabát és Hagyó Miklóst volt szocialista fővárosi főpolgármester-helyetteseket, valamint Gy. Németh Erzsébetet, a Fővárosi Közgyűlés MSZP-frakciójának korábbi vezetőjét, ma DK-s politikust. A meghívottak azonban nem jelentek meg a meghallgatáson. A baloldali politikusok minden információval rendelkeznek, mégis bojkottálják a Gazdasági Bizottság munkáját - hangsúlyozta Csepreghy Nándor, a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára az Országgyűlés Gazdasági Bizottságának az OLAF-jelentést tárgyaló ülésén.

Az Országgyűlés Gazdasági Bizottsága második alkalommal tett kísérletet a metróbotrány érintettjeinek meghallgatására. A Bizottság február 15-én a volt szocialista miniszterelnökök Medgyessy Péter, Gyurcsány Ferenc, Bajnai Gordon, valamint  Demszky Gábor meghallgatását tervezte, de a meghallgatáson nem jelentek meg.

A Kormány január 12-én közölte, hogy az Európai Csalás Elleni Hivatal (OLAF) 166 milliárd forintos károkozást tárt fel a 4-es metró beruházásánál tavaly lezárult, négyéves vizsgálatában. A metróberuházás harmadát (166 milliárd forint) ellopták, elcsalták. A jelentés alapján egyebek mellett csalás, hivatali visszaélés, vesztegetés, hűtlen kezelés gyanúja merült fel, az észrevételek egy kivételével a 2005 és 2009 közötti időszakra vonatkoznak. A Kormány ismeretlen tettes ellen feljelentést tett.  A szabálytalanságok miatt az Európai Bizottság 59 milliárd forint visszafizetésére kötelezheti Magyarországot.

A Kormány támogatja a nyomozó hatóságok és a Parlament munkáját. Minden rendelkezésükre álló dokumentumot átadott az Ügyészségnek, a rendőrségnek, az OLAF pedig ennél is több dokumentumot nyújtott át a bűnüldöző szerveknek.