Befejeződött a Magyar Máltai Szeretetszolgálat (MMSZ) dél-dunántúli régiós központjának 300 millió forintból megvalósuló, hét éven át tartó felújítása Pécsen.
Soltész Miklós, a Miniszterelnökség egyházi és nemzetiségi kapcsolatokért felelős államtitkára a csütörtöki átadáson emlékeztetett arra, a magyar kormány 2010-ben döntött úgy, hogy segít a karitatív szervezetek munkájának összefogásában és gondoskodik kiemelt támogatásukról.
A kabinet célja az volt, hogy a segítségre szoruló emberek szervezettebb keretek között és gyorsabban, hatékonyabban kapjanak segítséget szerte az országban. Felidézte, a kormányzat az Európai Unióban példa nélkül álló módon támogatja karitatív szervezetek fejlesztéseit: hat nagy és három kisebb karitatív szervezet számára 4,5 milliárd forintnyi pályázati támogatást biztosított az elmúlt években. Ezzel a szervezetek infrastrukturális fejlődését segítik, egyúttal lehetőséget biztosítanak új raktárépületek építésére, új eszközök, felszerelések beszerzésére.
Az államtitkár elmondta, a pécsi belvárosi műemléki épület padlásterének beépítését, valamint az udvar rendezését és burkolását magában foglaló beruházás 62 millió forintos fejlesztési forrásból valósulhatott meg, ezt a szeretetszolgálat az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program 650 millió forintos keretösszegéből nyerte el.
Hozzátette: a szervezet a most átadott épületen kívül két másik helyszínen is beruházásokat hajt végre a megyeszékhelyen e forrásból, emellett az ország további hat pontján valósít meg projekteket.
Soltész Miklós hangsúlyozta: a fejlesztések nem történhetnének meg a kormányzat, a szervezetek és az önkormányzatok összefogása nélkül. Utóbbi kapcsán kitért arra: több településen "nem volt ilyen jó az együttműködés, mint Pécsen, s arra is volt példa, hogy máshová kellett vinni a beruházásokat".
Kiemelte: a baranyai megyeszékhelyen a polgármester és az önkormányzat együttműködő volt a karitatív szervezetek munkáját segítő intézkedések megvalósításában.
Páva Zsolt (Fidesz-KDNP), Pécs polgármestere azt emelte ki, a Magyar Máltai Szeretetszolgálat és az önkormányzat együttműködésének egyik fontos eleme volt, amikor egy leszakadó városrészben évekkel ezelőtt egy ma is zajló, sikeres felzárkóztatási programot indítottak el. Emellett szociális segítséget nyújtanak a belvárosban élő elesetteknek is - tette hozzá.
Kozma Imre, a harmincéves MMSZ Egyesület alapító elnöke azt hangoztatta, hogy a szervezet a keresztény örökség birtokában a vallás értékeit újra megjelenítő "keresztény rendszerváltás" egyik megvalósítója. Úgy fogalmazott: ezen értékek segítségével tudnak "ebben a világban kapcsolatot teremteni az emberek egymással (.), s tudják, mi az a keresztény szabadság, azaz a szabadság a jóra".
Azt mondta, az MMSZ a maga missziós útját folytatva küldetéseket teljesít, tervez, keresztény értékeket hordozva, mert "ez a jövőnk".
Kozma Imre közölte: ma Magyarország keresztény értékrendet sugároz az egész világra, miközben az "kicsit áhítattal, kicsit irigykedve és csodálattal nézi ezt a magyar szerepvállalást, amelyben a máltaiak aktív szereplők, résztvevők".
"Nem csupán jót teszünk, hanem keresztény küldetést jelenítünk meg" - tette hozzá.