Tuzson Bence kormányzati kommunikációért felelős államtitkár szerint a magyar kormány egy nemzeteken alapuló erős szövetséget és erős Európát szeretne és nem egy gyenge, identitását vesztett népek alkotta masszát.
A Georg Spöttlével közösen Fóton tartott Polgári Esten a biztonságpolitikai szakértő felhívta a közönség figyelmét arra, hogy számos veszélyt hordoz magában a migrációs nyomás, de a déli határzár működik és javul Magyarország nemzetközi megítélése.
A közszolgálati egyetem docense szerint érthetetlen Angela Merkel német kancellár korábbi kijelentése, mely szerint határtalan mértékben befogadnak menekülteket. A jelenlegi egymillió migráns napi élelmezése, gyógykezelése és lakhatása ugyanis körülbelül napi 40 millió eurójába kerül a német adófizetőknek.
Spöttle szerint nem kapott erre felhatalmazást a választóktól, emiatt sokan úgy érzik fontosabbnak tartja a migránsokat, mint a saját országának polgárait. Ezzel szemben Orbán Viktor és Magyarország megítélése lényegesen javult az elmúlt időszakban. Tapasztalatai szerint Németországban sokan úgy gondolják, hogy elengedhetetlen a szigorú fellépés a migrációs probléma kezelése során, az egyetlen megoldás a migrációs válságra az, amit a magyarok csináltak.
A biztonságpolitikai szakértő felhívta a közönség figyelmét arra, hogy a muszlim közösségekben nem ritka a családonkénti 6-8 gyermek, ami jóval magasabb az európai átlagnál.
Az államtitkár erre reagálva hangsúlyozta, hogy a magyar kormánynak kiemelt célja, hogy hazánkban még több gyermek szülessen, ezt pedig a támogatási rendszer emelésével, továbbá adózási kedvezményekkel kívánja serkenteni.
Tuzson Bence hangsúlyozta, hogy 2010 óta több mint egymillió család részesült családi adókedvezményben, ami hússzoros növekedést jelent öt év alatt. Felidézte: 2010-ben lényegében nem létezett a családi adókedvezmény, hiszen csak a három vagy annál több gyermeket nevelő családoknak járt valamilyen formában. Azóta jelentős előrelépések történtek, több mint egymillió család részesül jelenleg a családi adókedvezményben, ez a magyar családok 95 százalékát jelenti.