Íjgyártó István a Külgazdasági és Külügyminisztérium kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkára köszöntőt mondott az Ericsson Magyarország Kft. új technológiai inkubátorának felavatása alkalmából, az Ericsson budapesti kutatóközpontjában 2015. november 26-án megtartott nyitóünnepségen.

Beszédében kiemelte, hogy ez a globális léptékben is unikális projekt megvalósulásával új fejlődési szakaszt nyit meg a hazai hi-tech innovációs ökoszisztéma kiépülésében.

Íjgyártó István kulturális és tudománydiplomáciáért felelős államtitkár 2015. november 26-án részt vett és beszédet tartott az Ericsson Magyarország Kft. kutatás-fejlesztési központjában létrehozott technológiai inkubátorház, más néven az innovációs „Garázs” megnyitóünnepségén. Az ünnepi eseményt video üzenetben üdvözölte Stockholmból az Ericsson K+F vezérigazgató asszonya, Sara Masur és  beszédet mondott a vállalat nyugat-kelet-európai régió elnöke, Valter D’Avino is.

Az új nyitott innovációs műhely, mint inkubátor laboratórium az iparág számára olyan fontos témákon dolgozik majd, mint például a felhő alapú infrastruktúra, virtualizáció, 5G, a jövő internete, vagyis a dolgok internete és az analitika.

Ez a globális léptékben is unikális projekt megvalósulásával új fejlődési szakaszt nyit meg a hazai hi-tech innovációs ökoszisztéma kiépülésében Fotó: KKM

Az Ericsson ezzel a megvalósult projekttel – az anyavállalat stockholmi telephelye után, másodikként a világon - egy olyan nyitott innovációs teret hozott létre, ahol összefoghat a Hálózatba Kapcsolt Társadalom valamennyi szereplője, többek között a mobil és vezetékes szolgáltatók, a tudományos élet képviselői, a startup vállalkozások, más iparágak szereplői valamint a helyi közösségek is.

Az Ericsson „Garázs” Budapest startup térképének egyik legkiemelkedőbb csomópontjaként globális léptékű KFI projekt, tőke- és - ami a legfontosabb - fiatal tehetségeket vonzó hatásával jelent a hazai internet alapú gazdasági fejlődésre hajtó erőt. Tevékenységei közé tartozik mindenekelőtt az originális K+F alapú technológiafejlesztés, az integráló tevékenységek generálása, közös innováció és prototípusfejlesztés, továbbá bemutatók szervezése a mobil és vezetékes szolgáltatók és a vállalkozások számára.

Íjgyártó István beszédében kiemelte, hogy az Ericsson immár több mint húsz éve van jelen Magyarországon. Folyamatosan megújuló innovatív tevékenységével, az 1200-nál több kutató mérnök, ill. informatikus szoftver-fejlesztő szakember foglalkoztatásával, s éppen a magyar tehetségeknek köszönhetően, kiemelkedő szabadalmi teljesítményével az egyik legjelentősebb vállalati K+F központunk. Amint a vállalat egyedi, az ipar és felsőoktatás közötti együttműködés erősítésében külön kategóriát képező szerepét értékelve azt is megállapította, hogy az Ericsson – az elmúlt időszakban létrejött műszaki egyetemi labor fejlesztési projektjeivel - a hazai technológiai ökoszisztéma építés sarok pontját jelenti.

Rámutatott továbbá arra is, hogy az Európát egyre inkább fenyegető globális technológiai versenyben felértékelődik a kormányzat szerepe az hi-tech ökoszisztéma építésében. Ez azt jelenti, hogy olyan támogató környezet kialakítására van szükség, amelyben az Ericsson-hoz hasonló vállalkozások tovább gyarapodhatnak és valóra váltva a kormányzati KFI stratégiai célt, számosságukat tekintve is megsokszorozódnak a koncentrált K+F központok hazánkban.