Az új Széchenyi Terv „Ágazati pályázat a közigazgatási szolgáltatások belső folyamatainak megújítása” című pályázatának keretében a Külgazdasági és Külügyminisztérium 35 074 830 forint uniós támogatást nyert. A beruházásból az egyes ügyintézési folyamatokat biztosító informatikai rendszer működtetése és felügyelete vált hatékonyabbá, valamint lehetőség nyílt a több mint tíz éves szoftver alaptechnológia kiváltására.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium az Elektronikus Közigazgatási Operatív Program „Ágazati pályázat a közigazgatási szolgáltatások belső folyamatainak megújítására” konstrukció keretén belül, a „Konzuli Információs Rendszer működési hátterének megerősítése” című pályázatával elnyert 35 074 830 forintos támogatásból továbbfejlesztette a Konzuli Információs Rendszer működését és felügyeletét támogató szolgáltatásokat, illetve lecserélte az ügyintézési végpontokon használt alkalmazás alapjául szolgáló több mint tíz éves technológiát.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium a Konzuli Szolgálaton keresztül hajtja végre a konzuli tevékenységekkel kapcsolatos feladatait. A Konzuli Szolgálat tevékenységi körében jelentkező ügyek elektronikus kezelését a Konzuli Információs Rendszer, mint integrált informatikai rendszer teszi lehetővé.

Az elnyert támogatásból kifejlesztett új szolgáltatással és alkalmazással a Konzuli Információs Rendszer mindennapos saját és rendszerkörnyezettel kapcsolatos menedzsment funkciói egységes felületen érhetők el. A rendszer verziófrissítése automatikussá vált. A konzuli ügyek intézése során keletkező eljárási és adatkommunikációs eseményekkel kapcsolatos információk az új szolgáltatás révén egy pontból, adott ügyhöz kötötten kigyűjtve és rendszerezve elérhetők. A végponti alkalmazás kódmigrációja révén a rendszer alkalmassá vált arra, hogy középtávon ismét olyan fejlesztői környezetben készülhessenek a jogszabályi kötelezettségből és egyéb igényeken alapuló további szolgáltatásbővítések, amelyek technológiai és felhasználói szempontból megfelelnek a mai, továbbá a közeljövő működtetési környezete által támasztott követelményeknek.

A projekt olyan informatikai fejlesztést valósított meg, amely egyszerűsíti a közigazgatási folyamatokat, ezáltal az eljárásokat, ezzel is hozzájárulva a közigazgatás belső folyamatainak megújításához, a közigazgatási munka hatékonyabbá tételéhez.