Az Egis Gyógyszergyár Zrt. csaknem 8 milliárd forintból csomagolóüzemmel bővíti, valamint újfajta gyógyszerek fejlesztésére és gyártására is képessége teszi körmendi üzemét.

A beruházás bejelentése alkalmából kedden Budapesten Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter közölte, hogy a beruházási összegből 1,1 milliárd forint a vissza nem térítendő kormánytámogatás.

A politikus a technológiaintenzív fejlesztés jelentőségével indokolta az állami hozzájárulást. Hozzátette, hogy az Egis a lenagyobb munkaadó Körmenden, a második legnagyobb francia gyógyszergyártó, a Servier pedig többségi tulajdonosként és stratégiai partnerként jelentős nemzetközi hátteret biztosít számára. Szijjártó Péter szerint a több mint másfél évszázados magyar gyógyszergyártás nemzetközileg is versenyképes, a generikus készítmények iránti világszintű keresletet a belföldön működő vállalatok sikeresen használták ki.

Fotó: Fejér Bernadett - KKM

A gyógyszeripar jelentőségét emeli, hogy kutatásorientált tevékenységként a bevételhez viszonyítva kiemelkedő arányban költ innovációra - tette hozzá.

A miniszter kiemelte, hogy Magyarország 18 településén működik gyógyszergyár, az ágazatban dolgozók létszáma 17 százalékos növekedéssel tavaly megközelítette a 32 ezret, termelési értéke pedig elérte a 880 milliárd forintot.

A belföldön kapható gyógyszerek felét itt működő vállalatok készítik, termékeik 84 százalékát külföldön tudják értékesíteni - tette hozzá.

Fotó: Fejér Bernadett - KKM

A magyar gyógyszergyártók legfontosabb célországai közül kiemelte Romániát, Oroszországot és Németországot. Hozzátette, a visegrádi államokon belül a gyógyszeripari befektetések Magyarországon érik el a legmagasabb értéket. Az Egis Zrt. vezérigazgatója szerint a vállalat forgalomnövekedésnek köszönhető az új beruházás.

Új onkológiai készítmények és más korszerű gyógyszerek előállítására is alkalmassá válik a körmendi gyógyszerüzem - tette hozzá Hodász István. A vállalat vezetője hangsúlyozta, hogy az Egis minden gyártó- és fejlesztő létesítményét Magyarországon működteti, és arra számít, hogy tovább bővíti exporttevékenységét.

Fotó: Fejér Bernadett - KKM

Ismertette, hogy az Egis 4500 munkavállalót foglalkoztat, 17 országban működtet képviseletet vagy leányvállalatot, és több mint 50 országban értékesít, termékeinek háromnegyede kerül külföldre. Bebes István polgármester (Fidesz-KDNP) szerint az Egis körmendi üzeme a város fejlődési motorja, a vállalat és az önkormányzat kapcsolatát pedig példaértékűnek nevezte.

Az együttműködés meghatározza a település kulturális életét és sporttevékenységét is - tette hozzá.