Immár nemcsak Budapesten és környékén, vagy a Nyugat-Dunántúlon van gazdasági pezsgés, hanem Magyarország más régióiban is - mondta Magyar Levente Sátoraljaújhelyen, a német Wolf cégcsoport tulajdonában lévő Prec-Cast Öntödei Kft. új üzemcsarnokának átadásán.

A Külgazdasági és Külügyminisztérium gazdaságdiplomáciáért felelős államtitkára úgy fogalmazott: a kormányzat mindent megtesz annak érdekében, hogy minél többen kövessék a 100 százalékban családi tulajdonú Prec-Cast tulajdonosainak példáját, és minél többen telepedjenek meg Észak-Magyarországon, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében, ezen a vidéken, ahol képzett munkaerő és minden más adottság megvan ahhoz, hogy évtizedekre tudjanak tervezni és sikeresek legyenek.

Fotó: Kovács Márton

A magyar-német gazdasági kapcsolatról szólva az államtitkár azt mondta: ennek a kapcsolatrendszernek a Prec-Cast egyik zászlóshajója a maga szektorában, ilyesmivel, mint ez a cég, nem sokan foglalkoznak Magyarországon, főleg ilyen színvonalon.

A két ország mára egy olyan kapcsolatrendszert épített ki, amely megbonthatatlannak látszik - tette még hozzá.

A társaság alumínium- és cinkötvözetekből nagypontosságú öntvények gyártására, megmunkálására, szerszámok, öntőformák előállítására specializálódott. Az új, 12 ezer négyzetméter alapterületű csarnok kétmilliárd forintba került, a beruházásokhoz egymilliárd forintot nyert pályázaton a több mint 25 éve Magyarországon megtelepedett cég.

Fotó: Kovács Márton

Az itt gyártott termékek túlnyomó hányadát, 90 százalékát Nyugat-Európába exportálják, fele-fele arányban az autóiparnak és az elektronikai iparnak.

Jelenleg 1030 embert foglalkoztatnak. Wilhelm Rambold, a kft. tulajdonosa arról szólt, hogy a sátoraljaújhelyi gyárat egy csaknem 30 milliárd forintos beruházás keretében bővíteni kívánja, aminek köszönhetően mintegy 300 új munkahely jön majd létre. Ennek a beruházásnak az első állomásaként egy 5600 négyzetméteres új logisztikai csarnokkal és irodaépülettel bővült az üzem 2013-ban, most pedig elkészült a 12 ezer négyzetméteres csarnok.

A 2013-as üzleti évben a cég árbevétele meghaladta a 14,4 milliárd forintot.

Fotó: Kovács Márton

A tulajdonos szólt arról is, hogy a fejlesztést egyfelől a megnövekedett piaci kereslet indokolta, másrészt pedig a német anyacégtől további gyártó kapacitásokat kívánnak idetelepíteni, és új termékek gyártását is tervezik.