Maria Assunta Accili Olaszország Budapestre akkreditált Nagykövetének felkérésére a Külgazdasági és Külügyminisztérium képviseletében Pana Petra külgazdasági ügyekért felelős helyettes államtitkár vett részt az olasz nagykövetség által szervezett rendezvényen, ahol áttekintést adott a külföldi vállalkozások magyarországi beruházásait ösztönző rendszerről.
A Kormány célja, hogy Európában Magyarországon legyen a legversenyképesebb beruházási környezet. A külföldi beruházások növelése érdekében elkötelezettek vagyunk a befektetői bizalom fenntartásában, erősítésében, és Magyarország versenyképességének fokozásában. Az üzleti környezet javításával igyekszünk hazánkat vonzóvá tenni az új befektetők és a már megtelepedett külföldi cégek újrabefektetései számára – emelte ki bevezetőjében a külgazdasági ügyekért felelős helyettes államtitkár.
Az eddigi gazdasági eredmények, a magyar szakemberekbe vetett bizalom nemcsak az export folyamatos bővülésén érezhető, hanem a magyar szolgáltatások iránti igények növekedésén is, hiszen egyre több nemzetközi szinten éllovas külföldi vállalat választja befektetési helyszínül Magyarországot. Versenyképességünk már nemcsak a befektetők számában mérhető, ugyanis a Financial Times csoporthoz tartozó fDi Magazin legfrissebb rangsora szerint 2014-2015-re Budapest lett Kelet-Európa tőkebefektetés szempontjából legvonzóbb városa –hangsúlyozta Pana Petra.
A helyettes államtitkár felszólalásában ismertette azokat az eszközöket, amelyeket a Kormány arra használ, hogy az egyre élesedő versenyben a befektetők Magyarország mellett döntsenek. Kihangsúlyozta, hogy az elmúlt négy évben 425 millió dollár egyedi kormányzati döntéssel megítélhető támogatást folyósított a Kormány, melynek köszönhetően közel 20 ezer új munkahely jött létre Magyarországon. A készpénztámogatások mellett fejlesztési adókedvezmény, képzési támogatás, tanműhely létesítési és felszerelési támogatás, illetve szociális adókedvezmény is adható a befektetők számára.
Pana Petra reményét fejezte ki, hogy a magyar-olasz kétoldalú gazdasági kapcsolatok terén kínálkozó, potenciális lehetőségek hatékony kiaknázása a gazdasági kapcsolatok további erősítését mozdítja elő.