Répássy Róbert államtitkár válaszolt Tuzson Bence (Fidesz) interpellációjára 2015. március 2-án az Országgyűlésben. A képviselő Zsák Ferenc, a Tiszántúli Természetvédők Társulata elnöke ellen hozott ítélete kapcsán azt kérdezte, hogy a kormány fellép-e a zöldgalléros bűnözés ellen. Tuzson Bence az iránt is érdeklődött, hogy a kormány mit kíván tenni, hogy a bűnözők ne hátráltassák a munkahelyteremtő beruházásokat.
Tuzson Bence (Fidesz) szerint működnek az országban bizonyos bűnözői körök, amelyek zöld szervezetnek álcázzák magukat, de valójában bűncselekményekre szakosodtak. Kinéznek egy nagyobb beruházást és különböző trükkökkel eljárás kezdeményeznek, megakadályozva, vagy késleltetve azokat. Több külföldi példát említve kitért arra, hogy nálunk is előfordulnak ilyen esetek. Zsák Ferenc, a Tiszántúli Természetvédők Társulatának vezetője az Audi 2011-es beruházásánál kért kétszázmillió forintot, hogy ne akadályozza azt. Nálunk is felütötte fejét a zöldgalléros bűnözés – mutatott rá, és azt kérdezte: fellép-e ez ellen a kormány, mit kíván tenni, hogy a bűnözők ne hátráltassák a munkahelyteremtő beruházásokat?
Répássy Róbert kiemelte: folyamatban lévő büntetőeljárásról van szó, a konkrét ügyet nem kommentálják. A kormány már eddig is sokat tett zöldgalléros bűnözés megelőzése érdekében. Ha mégis történik ilyen, akkor a büntetőjogi tényállások széles tárháza áll rendelkezésre – jelezte.
Felhívta a figyelmet, ha valaki azért fizet, hogy egy megindított eljárást visszavonjanak, mindkét fél vesztegetésért felel, és akár 10 évig terjedő szabadságvesztéssel is büntethető a zöldgalléros bűnöző.