Brüsszelből és az Egyesült Államokból gyakran hallunk olyan hangokat, amelyek a kultúránk feladására, vagy éppen, mint mostanában, a mi értékeinket el nem fogadó tömegek befogadására szólítanak fel bennünket - mondta Völner Pál.
Az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára a piliscsévi hagyományőrző rendezvényen rámutatott: a Kárpát-Medencében úgy élnek együtt a különböző nemzetiségek, hogy közben együtt ápolják és védik a közös értékeiket.
"A mi megyénk büszke lehet magára, már csak e seregszemle miatt is. Mert ezen a rendezvényen is látszik, hogy mi tudjuk, milyen értékeket örököltünk, és meg tudjuk azokat őrizni, így meg tudjuk mutatni a gyerekeinknek, hogy nekik is legyen mit továbbadniuk" - mondta Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára 2016. május 28-án Piliscséven, a XXI. Komárom-Esztergom Megyei Nemzetiségi Együttesek Találkozóján.
Az államtitkár a megnyitóbeszédében kifejtette: nekünk, itt a Kárpát-medencében szerencsénk van, hiszen úgy vagyunk különbözőek, hogy mellette közös értékeink és gyökereink vannak. "Szent István király azt mondta az intelmeiben, hogy szegény az egyszokású és egynyelvű ország. De mindig volt, ami összetartotta az itt élő népeket. Beszélhetünk a templomokról, beszélhetünk az iskolákról, beszélhetünk tehát arról a közös európai kultúráról, amelyet mostanában nem mindenki ért, és nem mindenki véd meg" - mondta Völner Pál. Hozzátette, hogy halljuk azokat a brüsszeli és amerikai hangokat, amelyek azt mondják: a befogadás arról szól, hogy a globalizáció mentén adjuk fel önmagunkat - ne tudjuk, hogy honnan jöttünk, ne tudjuk hogy hová megyünk. "Vagy éppen azt, hogy engedjünk be olyan tömegeket, amelyek mindig kizárólagosságot követelnek, és nem fogadják el a mi értékeinket, amelyek mentén mi felnőttünk" - fejtette ki.
Beszéde zárógondolatában arra hívta fel a jelenlévők figyelmét, hogy a hétköznapi élet egyszerű eseményei, cselekedetei során is megnyilvánul az, ha védjük a közös, európai értékeinket, egyúttal megköszönte a hagyományőrzők munkáját.