Völner Pál államtitkár Jakubász Tamásnak adott interjúja a Magyar Idők 2017. július 12-i számában jelent meg. Az interjú leirata.

Írásos választ küld a magyar kormány ezen a héten az Európai Bizottságnak abban a kötelezettségszegési eljárásban, amelyet Brüsszel amiatt indított, hogy hazánk nem hajtja végre a kvóták ügyében hozott uniós rendelkezéseket.

– Ismét világossá tesszük, hogy Magyarország megvédi saját határait, egyúttal nemet mond a migránsok kötelező betelepítésére – nyilatkozta lapunknak az igazságügyi miniszter helyettese. Völner Pál úgy fogalmazott: arról, hogy kit fogadunk be, nem határozhat helyettünk az Európai Bizottság, Soros György pedig végképp nem.

Több feladatot is adnak mostanában a magyar kormányzatnak azok a jogi eljárások, amelyek a migráció miatt kezdődtek az unió különféle fórumain.

– Brüsszel az utóbbi időben két kötelezettségszegési eljárást is indított ilyen témában Magyarország ellen – kezdte lapunknak adott nyilatkozatát az igazságügyi miniszter helyettese. Völner Pál felidézte: a Jean-Claude Juncker vezette Európai Bizottság nem nézi jó szemmel az új magyar menekültügyi előírásokat.

– Ezek kimondják például, hogy a migránsok nem jöhetnek be akadály nélkül az országba, hanem a magyar–szerb határon a tranzitzónában kell megvárniuk menedékügyi kérelmük elbírálását. De ezek a paragrafusok rendelkeznek arról is, hogy a hazai rendfenntartók visszakísérhetik a határra az ország területén feltartóztatott illegális migránsokat – fogalmazott a politikus.

A másik eljárás pedig amiatt vette kezdetét, hogy Magyarország – más országokhoz hasonlóan – nem hajlandó végrehajtani az uniós kvótaszabályokat, vagyis nem vesz át migránsokat az EU más államaiból.

– Az uniós eljárásrendnek megfelelően az Európai Bizottság írásbeli tájékoztatást kért mind a két ügyben, a válaszokat a mostani, illetve a jövő héten postázzuk Brüsszelnek – mondta Völner Pál. A levelek tartalma kapcsán annyit mondott: a kormány ismét világossá teszi majd, hogy Magyarország megvédi saját határait, egyúttal nemet mond az illegálisan érkező ázsiai és afrikai személyek kötelező átvételére, idetelepítésére. A kvóta nem megoldás, nem más, mint meghívó a migránsoknak. A módszer szétteríti a terrorizmust, veszélyezteti a biztonságot, a hazai kultúrát, ezzel pedig a magyar települések s az itt élők jövőjét.

Hamarosan újabb állomásához érkezik a kvótaper, vagyis az az eljárás, amelyben Magyarország és Szlovákia az Európai Unió luxembourgi székhelyű bírósága előtt támadta meg a migránsok kötelező szétosztásáról szóló uniós rendelkezést.

– A bíróság szakértője, az úgynevezett főtanácsnok július végén teszi közzé véleményét az ügyről – mondta a miniszterhelyettes. Hozzátette ugyanakkor: a szakmai álláspontot nem kell követnie a testületnek, a bírák attól bátran eltérhetnek. A főtanácsnok közlése annyiban azonban mindenképpen lényeges, hogy azt rendszerint rövid időn belül követi az ítélet kihirdetése.

– A mostani számítások szerint a kvótaper az ősz elején befejeződhet – fogalmazott Völner Pál. Arra a kérdésünkre, hogy az elmúlt hetek kormányzati nyilatkozatai és a különféle hirdetések, utcai plakátok alapján úgy fest, a kormány nem is annyira Brüsszellel, hanem inkább Soros György amerikai üzletemberrel vitázik, a miniszterhelyettes úgy válaszolt: bizonyos nehezen kitapintható okok miatt az Európai Bizottság Soros György szolgálatába állt, a milliárdos spekuláns elképzeléseit valósítja meg. Soros terve pedig az, hogy migránsokkal telepíti be Európát.

– Ma még nem tudható, hogy az Európai Bizottság egyes szereplőit milyen érdekek mozgatják, de az világos, hogy Magyarország a Soros-terv végrehajtásában nem vehet részt – mondta Völner Pál. A miniszterhelyettes felidézte azt is: nemrégiben nyilvánosságra került egy lista, amely a spekuláns alapítványának egyik belső anyaga alapján készült, s azt mutatja be, hogy az európai parlamenti képviselők mintegy harmada kötődik Soroshoz.

Völner Pál szerint egyszerűen létkérdés, hogy ne érkezhessenek az ország területére ellenőrzés nélkül, a jogszabályokat figyelmen kívül hagyó külföldiek.

– Ahhoz mindenképpen ragaszkodnunk kell, hogy mi dönthessünk arról, kit fogadunk be – mondta, majd rögzítette: ebben a kérdésben nem határozhat helyettünk az Európai Bizottság, Soros György pedig végképp nem.