Völner Pál államtitkár Baranya Róbertnek adott interjúja 2017. augusztus 2-án jelent meg a Magyar Hírlapban.

A közigazgatásban nem pártkatonák dolgoznak. Ez az állítás egy hazug politikai kampány része – mondta lapunknak Völner Pál igazságügyi államtitkár. Nem érdekünk, hogy átalakítsuk a bírósági rendszert, inkább támogatjuk – hangsúlyozta. Hozzátette azt is: ezért emelik az igazságügyi dolgozók bérét és vezették be az életpályamodellt.

Nem érdekünk, hogy átalakítsuk a bírósági rendszert, inkább támogatjuk, ezért emeljük az igazságügyi dolgozók bérét és vezettük be az életpályamodellt – mondta az államtitkár

Ha akarná sem tudná „saját embereit ültetni” közigazgatási bíróságokba a kormány, a közigazgatásban pedig nem pártkatonák dolgoznak – mondta lapunknak Völner Pál igazságügyi államtitkár a legújabb ellenzéki támadásra reagálva.

Már rég nem a valóságról vitatkozunk, ezek az állítások, amelyek a Soros-féle portálon megjelentek, teljesen elrugaszkodtak a szakmai talajról. Ez mindössze egy hazug politikai kampány – mondta lapunknak Völner Pál, az Igazságügyi Minisztérium parlamenti államtitkára annak kapcsán, hogy a 444.hu portálon megjelent cikk szerint a kormány a pályázati rendszer átalakításával fideszes pártkatonákkal akarja feltölteni a közigazgatási bíróságokat. Az államtitkár elmondta, hogy egyeztetések zajlanak a pályáztatási rendszerről, amellyel az Országos Bírósági Hivatal (OBH) is egyetért.

Kifejtette, a közigazgatásban nem pártfunkcionáriusok dolgoznak, és hiába telt el a kormányváltás óta hét év, nem cserélődött le az apparátus, sokan azelőtt is ugyanott dolgoztak, mint most. A bürokrácia egy adott rendszer, amelyben mindenki arra törekszik, hogy szakmai alapon végezze a munkáját, nem valamilyen pártot szolgál, hanem a hazáját – húzta alá az államtitkár. Egyáltalán milyen pártérdekek jelenhetnek meg a közigazgatási perekben – tette fel a kérdést, hozzátéve, hogy a népszavazási ügyekben is nyitva állnak a jogorvoslati lehetőségek és ezek a garanciális elemek nem változnak. A közigazgatásban jelenleg is pártállástól függetlenül bírálják el az ügyeket, és az esetek elenyésző százalékában fordulnak a vitás felek bírósághoz – tette hozzá. Tájékoztatása alapján az OBH szerint is egyenlő feltételeket kell teremteni a közigazgatásból és a bírói szervezetből érkező pályázók részére. Völner felhívta a figyelmet, hogy a jelenlegi közigazgatási bírók egy jelentős része is korábban a közigazgatásban dolgozott. A pályáztatás kapcsán arra mutatott rá, hogy nem csupán a pontrendszer alapján dől el, kiből lehet bíró, a pályázatokat a bírósági szervezet is véleményezi. Ők bármikor meg tudnak akadályozni egy kinevezést, ha azt tapasztalnák, hogy alkalmatlan személyt akar valaki bejuttatni a bíróságra. Nem érdekünk, hogy átalakítsuk a bírósági rendszert, inkább támogatjuk, ezért emeljük az igazságügyi dolgozók bérét és vezettük be az életpályamodellt – hangsúlyozta Völner. Az ellenzéki reakciókkal kapcsolatban úgy fogalmazott: pont az a Gréczy Zsolt aggódik most a bíróságok függetlenségéért, akinek pártja nemrég börtönbüntetéssel fenyegette meg a Sukoró-ügyben eljáró bírókat. Emlékeztetett, hogy az alkotmánybírák megválasztásakor is azzal vádaskodott az ellenzék, hogy fideszes testületté válik az Alkotmánybíróság, azóta azonban senki nem kérdőjelezte meg annak szakmaiságát.