Az Igazságügyi Minisztérium előterjesztésére a Kormány 2015. május 6-án megtárgyalta a jogászképzés helyzetéről szóló előterjesztést, valamint döntött az Igazságügyi Szolgálatok Jogakadémiája létrehozásáról.
A kormány megállapította, hogy fontosak az igazságügyi tárcának azok az erőfeszítései, amelyek a tudományos kutatást, a képzésfejlesztést, valamint a tehetséggondozást juttatják kiemelt szerephez az állam- és jogtudományi karokon. A minőségjavításra irányuló igazságügyi intézkedések további célja, hogy a jogi karok képviselői nemzetközi színtéren is helyt tudjanak állni. Mindezekre tekintettel a Kormány elfogadta az Igazságügyi Minisztérium előterjesztését, döntött arról, hogy a tárca megfelelő eszközökkel rendelkezzen a kitűzött célok megvalósítása érdekében. A tárca éves költségvetésébe 2016-tól be fog épülni egy, a jogászképzés fejlesztését célzó külön keret.
Szintén a tárca előterjesztése alapján döntött a Kormány az Igazságügyi Hivatalon belül felállítandó Igazságügyi Szolgálatok Jogakadémiája létrehozásáról. Az Akadémia feladata közé fog tartozni az igazságszolgáltatás alrendszereihez tartozó, és az igazságszolgáltatás működéséhez nélkülözhetetlen más szereplők – szakértők, végrehajtók, áldozatsegítők, pártfogó felügyelők, jogi segítségnyújtók, felszámolók, mediátorok – képzése. A jövőben az Igazságügyi Szolgálatok Jogakadémiája által nyújtott képzés alapozhatja meg, hogy e szereplők milyen színvonalon segítik elő a hatékony igazságszolgáltatás működését. Szükséges ugyanis, hogy e jogi szolgálatok egységes szemléletű szakmai és hivatás-etikai képzésének biztosításával a szétaprózott vagy éppen hiányzó képzési rendszerek helyett olyan egységes szemléletű képzési centrum jöjjön létre, amely az igazságszolgáltatása vetett közbizalom megerősítéséhez megfelelő módon hozzá tud járulni.