A GMO-mentesség jelentősége, a fehérjenövény termesztés további bővítése mellett a szakképzés fejlesztésének fontosságában is egyetértett Farkas Sándor, az Agrárminisztérium miniszterhelyettese a Baden-Württembergi tartományi parlament képviselőivel való hétfői találkozón.
A megbeszélésnek helyszínt biztosító Német Szövetségi Köztársaság budapesti nagykövetségén a német tartomány mezőgazdasági bizottságának ötpárti képviselői előtt Farkas Sándor méltatta a magyarországi német mezőgazdasági beruházásokat. Ezek között kiemelte a FAKT AG hegyeshalmi projektjét, rámutatott a két ország közös érdekeire és lehetőségeire, remélve, hogy a jövőben is megvalósulhatnak hazánkban ilyen beruházások, akár Baden-Württembergből is.
Martin Hahn, a Baden-Württemberg tartományi parlament Mezőgazdasági Bizottságának elnöke méltatta Magyarország GMO-mentes politikjának erőfeszítéseit. A politikus kifejtette, hogy példamutatónak tartja Magyarország GMO mentességének Alaptörvénybeli garantálását. Továbbá elmondta, Németországban a fogyasztók igénylik, hogy az élelmiszerek megfelelő körülmények között tartott állatokból származzanak. Fontosnak tartják a biodiverzitást, a digitalizáció alkalmazását a mezőgazdaságban, és érdekeltek a Duna-Szója Programban való együttműködés folytatásában is.
Friedline Gurr-Hirsch Baden-Württembergi tartományi Vidékfejlesztési és Fogyasztóvédelmi Minisztérium államtitkára a klímaváltozással kapcsolatosan elmondta, hogy a mezőgazdaság területén a talaj nedvességtartásának megtartása és pótlása is egyre fontosabbá válik. Ezen kívül megjegyezte, hogy a szakképzés és a borturizmus területén történő együttműködés mindkét országnak fontos, mint ahogyan a klímaváltozás hatásainak mérséklésében is együtt kell működni.
Farkas Sándor GMO-mentesség, a fehérjenövény termesztés, valamint a digitalizáció alkalmazásának fontosságával egyetértve hangsúlyozta, hogy a szakképzés átalakítása a generációváltást is megkönnyíti. Mint fogalmazott, a számítógépek használata, a robotizáció olyan terület, melyre az új generáció fogékony. Hozzátette, hogy az öntözött területek növelése Magyarországon is fontos prioritás, ezért is kap az öntözésfejlesztési program kiemelt figyelmet a tárcánál.
Felhívta arra is a figyelmet, hogy Magyarország minél magasabb feldolgozottságú, és jó minőségű élelmiszergazdasági termékek exportjában érdekelt, ezért is fontos a hazai fehérjenövény termesztési program, mely lehetőséget biztosít arra, hogy a magyar állattenyésztési ágazat tisztán hazai forrásból tudja beszerezni GMO-mentes takarmányszükségletét. Kiemelte, hogy az EU-s előírásokhoz, illetve a német fogyasztók elvárásainak is megfelelve az elmúlt években az állattenyésztési beruházások jelentős része a környezetvédelemhez és az állatjóléthez kapcsolódott.