Fazekas Sándor kétoldalú tárgyalást folytatott Qu Dongyu miniszterhelyettessel, melynek során áttekintették az aktuális és potenciális mezőgazdasági együttműködési lehetőségeket a kutatás és technológia-fejlesztés, rizstermesztés, akvakultúra, állattenyésztés, minőségbiztosítás, valamint a környezetvédelem és a környezettechnológia területén.
Az agrárkereskedelem vonatkozásában Fazekas Sándor kiemelte, hogy megindulhat Magyarországról az élő lovak exportja Kínába. A miniszter elmondta, hogy Magyarország kiemelkedően sok termékre kapott behozatali engedélyt Kínában, és megemlítette, hogy a Földművelésügyi Minisztériumnál kiemelt feladat ennek a további bővítése. Kutatási és képzési együttműködések között a tárcavezető felhívta a kínai fél figyelmét a zöldség-gyümölcs és borászat terén meglevő magyar potenciálra.
Mindkét fél üdvözölte, hogy a magyar-kínai kapcsolatok az elmúlt időszakban felélénkültek.
Az intézményi kapcsolatok mellett az agrárkereskedelmi kapcsolatok is erősödtek. Fazekas örömmel tájékoztatta partnerét, hogy export tekintetében a növekedés töretlennek bizonyul. Az elmúlt öt évben az export közel nyolcszorosára nőtt. 2014-ben az előző évhez képest háromszoros lett (22 millió euró feletti értékben exportáltunk). A magyarországi kínai beruházások nagyságrendje meghaladja a 3 milliárd dollárt, a kínai cégek által foglalkoztatott munkavállalók száma pedig meghaladja a hatezer főt.
A magyar fél hangsúlyozta, Magyarország számára rendkívül fontos a kínai térséggel kiépített kiváló kapcsolat, mivel jelenlétünk további esélyt jelenthet arra, hogy Magyarország legyen az egyik logisztikai átemelője a régió és az Európai Unió közötti nagy volumenű áruforgalomnak.
A kínai miniszterhelyettes egyetértett magyar partnerével abban, hogy vannak még kiaknázatlan együttműködési lehetőségek a mezőgazdaság és környezetvédelem területén, melyeket a kölcsönös előnyök figyelembevételével fejleszteni érdemes, különösen a technológia és kutatás fejlesztés terén. Kiemelte a jelenleg is működő Mezőgazdasági Tudományos és Technológiai Promóciós Együttműködési Központ szerepét a kutatási együttműködésben. Javasolta, hogy a magyar-kínai kapcsolatokat fejlesztendő állat-egészségügyi alcsoport is jöjjön létre a két ország között.
A Magyarországon tartózkodó kínai delegáció az Együttműködési Fórum keretében tartalmas szakmai programon vesz részt a Földművelésügyi Minisztérium és háttérintézményei közreműködésével.