Gőgös Zoltánék kormányzásuk idején mindent megtettek azért, hogy elvegyék a fiatalok kedvét a mezőgazdaságtól. Országlásuk idején szőlő ültetvényeket vágtak ki, cukorgyárakat zártak be, a szakképzés rendszerét elhanyagolták. A nagybirtokokat támogatták a családi gazdaságokkal szemben. Ilyen körülmények között nagy elhivatottság kellett ahhoz, hogy a fiatalok valamilyen agrár szakmát válasszanak maguknak.
Az elmúlt években ezzel szemben a magyar agrárium a nemzetgazdaság húzó ágazata lett, nagymértékben járul hozzá az ország gazdasági növekedéséhez, így sokkal jobb esélyekkel tud életpályát biztosítani a fiatal szakembereknek. Amikor a családok a gyermekeik jövőjéről gondolkodnak, ma már bátran választhatnak agrárszakmát.
Gőgös Zoltán nyilatkozataiban több tárgyi tévedés is van. A kormánynak nem célja, hogy a gazdasági tárca legyen a fenntartója valamennyi szakképző intézménynek, ez alól kivételt jelentenek például az agrár szakképző iskolák. Az 59 intézményből álló iskolahálózat képzési kínálatának az összehangolása megtörtént, az intézmények gazdálkodása stabil. A Földművelésügyi Minisztérium fenntartóként az ágazat társadalmi és gazdasági szereplőivel közös programokat dolgoz ki, összehangoltuk a szakképzések színvonalának a növelését, így biztosított a megfelelő szakember-utánpótlás. A kormány elfogadta a Tessedik Sámuel Agrárszakképzési Koncepciót, amely meghatározza a konkrét feladatokat a következő évekre.
Megkérjük Gőgös képviselő urat, hogy az iskolaügyből ne csináljon politikát, hanem a saját „áldásos” tevékenységével történő szembenézés után inkább segítse az agrárszakképzés megújítását.