A célunk közös: mindenkor kiváló minőségű élelmiszert biztosítani a hazai lakosság számára – üdvözölte a földművelésügyi minisztérium élelmiszerlánc-felügyeletér felelős helyettes államtitkára az ÉFOSZ (Élelmiszer-feldolgozók Országos Szövetsége) egészséges táplálkozást előmozdító felhívását. A kezdeményezéshez eddig húsz hazai élelmiszer-feldolgozó vállalkozás és szervezet csatlakozott.

Bognár Lajos, az ÉFOSZ által kezdeményezett, az „ Élelmiszeripar a fogyasztók egészségéért – tegyünk együtt érte!” elnevezésű kampány eddig elért sikeréről tartott sajtótájékoztatón úgy fogalmazott: fontos, hogy az élelmiszer-ágazat valamennyi szereplője számára fontos legyen a minőségi élelmiszerek gyártása, hogy az elfogyasztott élelmiszerek hozzájáruljanak a lakosság egészségének megőrzéséhez, illetve további javításához. Ennek jegyében a szaktárca nagyra értékeli az ipari feldolgozók felelős magatartását, és támogatja azokat az önkéntes vállalásokat, amelyeket az ipar a hazai lakosság só- zsír- és kalóriabevitelének optimalizálása érdekében megfogalmazott.

Az ÉFOSZ napjaink legkritikusabb, egészséges táplálkozással összefüggő kérdéseiben – mint a só, a zsír, a kalória, a transzzsír vagy éppen a felelős reklámozás – fogalmazott meg vállalásokat a hazai élelmiszergyártók számára. A szövetség emellett felkérte azokat a szervezeteket, amelyeknek elsődleges fontosságú, hogy iparági szinten járulhassanak hozzá a magyar fogyasztók sokszínű és kiegyensúlyozott táplálkozásához, egészségi állapotuk javításához, ösztönözve őket az aktív életmód megvalósítására, hogy lépjenek be az összefogásba.

Meggyőződésünk, hogy az élelmiszeripar önkéntes vállalásai kedvező fogadtatásra találnak – fogalmazott a helyettes államtitkár. Mint mondta, a vásárlók növekvő tudatossága és a fogyasztói igények változása további fejlesztésekre és innovációra ösztönzik majd a hazai gyártókat. A vállalások így az élelmiszerlánc valamennyi tagja számára kedvező változást hoznak majd.

Bognár Lajos kifejtette: a még jobb minőségű, az egészségesebb és még korszerűbb hazai élelmiszerek előállításához a Földművelésügyi Minisztérium azzal járul hozzá, hogy biztosítja a termékek összetételére és az élelmiszerekkel kapcsolatos tájékoztatásra vonatkozó szabályozási hátteret. A Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal pedig nemcsak a mindenkori jogszabályok betartásának ellenőrzésével támogatja a vásárlók védelmét, hanem szemléletformáló kampányaival hozzájárul a tudatos vásárlási magatartás kialakításához is.