A lakosság biztonságos és kiváló minőségű magyar élelmiszerekkel, köztük zöldségekkel és gyümölcsökkel történő ellátása valamennyiünk érdeke. Egyebek mellett ennek további biztosításáról, valamint a magasabb feldolgozottságú termékek előállításának növeléséről, az élelmiszerfeldolgozó-ipar technológiai fejlesztéséről, az exportbővítés lehetőségéről és az élelmiszerlánc-biztonsági stratégia megvalósításának feladatairól is tárgyaltak a Földművelésügyi Minisztériumban a FruitVeB - Magyar Zöldség-Gyümölcs Szakmaközi Szervezet vezetői.

Zsigó Róbert élelmiszerlánc-felügyeletért felelős államtitkár a szakmaközi szervezetek közül elsőként Mártonffy Bélával, a FruitVeB elnökével és Ledó Ferenccel találkozott és tárgyalt az elkövetkező évek közös céljairól, a közös munka menetéről.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A kormány célja, hogy a magyar családok asztalára mindenkor biztonságos, helyben termelt, kiváló minőségű és ízletes magyar élelmiszerek kerüljenek. A hazai élelmiszerek, így a hazai zöldség-gyümölcstermékek és termelők támogatása egyúttal hozzájárul a munkahelyek bővüléséhez, ezzel a vidéki népesség megtartásához. A rossz, silány minőségű termékek kiszűrése védi a fogyasztók érdekeit, segíti az élelmiszergazdaság megtisztulását, támogatja a minőségi élelmiszereket előállító, a jogszabályi és higiéniai előírásokat betartó vállalkozásokat. Mindezt a Nemzeti Élelmiszerlánc-biztonsági Hivatal folyamatos ellenőrzéssel biztosítja. A tisztességtelen vállalkozások kiszűrése a kormányzat és a szakmaközi szervezet számára egyaránt fontos.

Fotó: Pelsőczy Csaba

A szakmaközi szervezet vezetői minisztériumi megbeszélésükön legfontosabb feladatként az áfacsalások kiszűrését, az uniós források felhasználásának célhozkötöttségét és a hatékony ellenőrzést nevezték meg. Az ágazat helyzetének értékelésekor kijelentették: a hazai zöldség-gyümölcs termelés az évi két és fél millió tonnáról további egymillió tonnával bővíthető, amelynek nagyobb része külföldön találhatna fogyasztóra.