Két és fél éves munka eredményeként a Földművelésügyi Minisztérium Bognár Lajos helyettes államtitkár közreműködésével sikeresen lezárta a szerbiai élelmiszerbiztonság és állatjólét fejlesztését célzó Twinning (ikerintézmény-fejlesztési) programot.

Az Európai Unió 2 millió euróval finanszírozta a"KAPACITÁSÉPÍTÉS AZ ÉLELMISZER-BIZTONSÁG ÉS ÁLLATJÓLÉT TERÜLETÉN" elnevezésű Twinning programot. Ez egy fontos európai uniós eszköz, amely lehetővé teszi a tagjelölt országok – így Szerbia – számára is, hogy szoros együttműködést alakítsanak ki az EU tagállamainak partnerintézményeivel. Az élelmiszerbiztonság és az állatjólét fejlesztésére irányuló ikerintézmény-fejlesztési program magyar és litván szakértők közreműködésével valósult meg, akik szakmai segítséget nyújtottak a szerb kollegáiknak az Európai Unió élelmiszer-biztonsági és állatjóléti követelmények szerb jogba történő átültetéséhez. Az együttműködés fő célja, hogy segítséget nyújtson a szerb Mezőgazdasági és Környezetvédelmi Minisztérium Állategészségügyi Igazgatóságának, és megerősítse a már meglévő és az unió jogával jelenleg is sok tekintetben összhangban lévő szerb élelmiszer-biztonsági és állatjóléti jogi szabályozás felügyeletét és végrehajtását.
Az európai uniós normákkal való összhang biztosítása e területen döntő jelentőségű Szerbia számára, hiszen ez előrelépést jelent az integráció folyamatában. Egyrészt mindez szükséges a csatlakozáshoz, másrészt mind az élelmiszerbiztonsági, mind az állatjóléti előírások Szerbia számára kereskedelmi és gazdasági jelentőségűek. Szerbia tagjelölt országként növelni fogja az állati eredetű termékek importját és exportját. Ezen termékeknek  meg kell felelniük az uniós szabályoknak és előírásoknak, ami tovább erősíti majd Szerbia kereskedelmét az Európai Unió tagországaival. A legfontosabb szempont, hogy az uniós előírások betartása minimálisra csökkenti az állati eredetű megbetegedések kockázatát, így egészségügyi biztonságot nyújt majd a szerb fogyasztók számára.
A Magyar Kormány elkötelezett abban, hogy a tagjelölt országoknak szakmai segítséget nyújtson az integrációs folyamatban A Nemzeti Ikerintézmény-fejlesztési Akcióterv is ezt az elkötelezettséget erősíti. A Földművelésügyi Minisztérium a legaktívabb tárca az ikerintézmény-fejlesztési projektek területén. Az FM irányításával a Minisztérium és háttérintézményei 2006 óta összesen 10 Twinning projekt megvalósításában vettek, illetve vesznek részt Törökországban, Észtországban, Koszovóban, Szerbiában, Horvátországban és Montenegróban.