Több mint 2,2 milliárd forinttal több pénz jut jövőre a költségvetésből a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatására - közölte az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért felelős államtitkára szerdán a Vas megyei Iváncon.
Fülöp Attila a Vas Megyei Szakosított Otthonban az ERFO Közhasznú Nonprofit Kft. új telephelyének átadásán elmondta: 2021-ben 45,6 milliárd forint jut a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásának támogatására.
A támogatás növelése azért fontos - tette hozzá az államtitkár -, mert a megváltozott munkaképességű vagy a fogyatékossággal élő embereknek is természetes igényük, hogy dolgozzanak, és a munkájukért olyan fizetést kapjanak, amellyel otthonukban, vagy akár egy bentlakásos intézményben biztosíthatják a megélhetésüket.
Fülöp Attila azt mondta: Magyarországon jelenleg 1600 szociális bentlakásos intézmény működik, amelyekben idősek, fogyatékossággal élők, pszichiátriai vagy szenvedélybetegek élnek, számuk meghaladja a százezret.
Ezek az intézmények akkor kerülnek a figyelem középpontjába, ha valamiféle probléma adódik - jegyezte meg, hangsúlyozva: a mindennapjaikról, az intézmények segítő munkájáról, az ott dolgozók áldozatvállalásáról kevés szó esik.
Úgy fogalmazott: a szociális területen végzett munka a közösség érdekében vállalt munka, közösségi szolgálat, amely több figyelmet és elismerést érdemel.
Csizi Péter a FŐKEFE, a Kézmű és ERFO közhasznú nonprofit társaságokból álló cégcsoport ügyvezető igazgatója köszöntőjében elmondta: cégeik 9500 embert foglalkoztatnak, dolgozóik 85 százaléka megváltozott munkaképességű ember.
Céljuk, hogy az országban mindenhol, ahol arra igény van, legyen telephelyük. Örömtelinek nevezte, hogy idén, a koronavírus-járvány okozta nehézségek ellenére, ötszázzal növelni tudták az általuk kínált munkahelyek számát.
A Vas Megyei Szakosított Otthonban az új telephelyen fedeles iratfűzőket gyártanak, termékeiket az egyik legnagyobb papír-írószer kereskedelmi hálózaton keresztül értékesítik.