Lezárult a kormány által támogatott, 2,81 milliárd forint európai uniós forrásból megvalósuló József Attila Terv első üteme a Ferencvárosban. Az ünnepélyes átadáson beszédet mondott Nyitrai Imre, az EMMI szociálpolitikáért felelős helyettes államtitkár, Bácskai János Ferencváros polgármestere és Gedei Andor FESZGYI igazgató.
Nyitrai Imre helyettes államtitkár kiemelte, hogy ennek a pályázatnak a megvalósításában nagyon fontos pont a közösségi funkció. „Ahogyan körbe nézünk, megújultak az épületek, szépek a falak. Kellenek ezek a falak, de a lényeg az, hogy mik költöznek a falak közé. Itt a falakat lélekkel töltik meg, lélekkel és tudással.” Majd gratulált az önkormányzatnak és a pályázat megvalósítóinak.
Bácskai János, Ferencváros polgármestere kijelentette, hogy ez a projekt Ferencvárosban sokkal több, mint tömbrehabilitáció. Kiemelte, hogy ez a fejlesztés itt nem állhat meg, hiszen további 70 házban reménykednek, hogy hozzájuk is eljut ez a hasznos és gyönyörű folyamat. Örömét fejezte ki, hogy a rendkívül fontos állami támogatás mellett a magántőke ismét megjelent a IX. kerületben, és arra bíztatta a vállalkozókat, hogy továbbra is bátran vegyenek részt a városfejlesztésben, mert az Önkormányzat minden támogatást megad a tevékenységükhöz.
A most befejezett munkálatoknak köszönhetően folytatódhatott Középső-Ferencvárosban az 1992-ben megindult városmegújítási folyamat. A városrehabilitáció elérkezett a Gát utca menti hét tömbhöz. Itt a ferencvárosi önkormányzat, mint konzorciumvezető a konzorciumi tagok bevonásával komplex városmegújítást valósított meg. A megújítás célja a társadalmi problémák kezelése, a történelmi városrészek újjáélesztése, a rehabilitációs folyamatok kiterjesztése oly módon, hogy a program megvalósításának eredményeképpen a projekt területén élő lakosság életminősége javulhasson, a társadalmi szegregáció megszűnjön.
A városrehabilitáció szociális jellege azon túl, hogy a meglévő 134 félkomfortos bérlakásból a korszerűsítéssel, komfortosítással 106 új szociális bérlakás került kialakításra, mintegy 300 millió Forint értékben tartalmazott elemeket az ún. Humánfejlesztési Program keretében. A helyben élők számára olyan új szolgáltató intézmények kezdték meg működésüket, mint a Ferencvárosi Szociális és Közösségi Központ és a Munkaerő-piaci Szolgáltató Iroda.