Nyolcmilliárdról 12 milliárd forintra emelkednek a megváltozott munkaképességű emberek foglalkoztatásának támogatására fordítható források, 2018 végéig csaknem 12 ezer embert kívánnak bevonni a támogatottak körébe - mondta Czibere Károly keddi tatabányai sajtótájékoztatóján.
Czibere Károly, az Emberi Erőforrások Minisztériumának szociális ügyekért és társadalmi felzárkózásért felelős államtitkára hozzátette: a megváltozott munkaképességűek számára biztosítani kell az esélyt a társadalmi integrációra, aminek legfontosabb eleme a foglalkoztathatóság javítása. "Nemzetstratégiai szempontból is fontos, hogy számukra munkavállalási esélyt biztosítsunk, a megváltozott munkaképességű és az egészségkárosodott emberek a gazdasági növekedés erőforrásait jelenthetik" - fogalmazott az államtitkár.
Czibere Károly közölte, 2010 óta csaknem megduplázták a megváltozott munkaképességűek foglalkoztatási rátáját, az érték jelenleg megközelíti a 27 százalékot. A rehabilitációs foglalkoztatás 30 ezer embernek nyújt esélyt, erre 34 milliárd forintot biztosít a kormány, valamint jelentős a rehabilitációs kártya kedvezményén keresztül megjelenő ösztönzés. Az érintettek foglalkoztatását segíti a rehabilitációs hozzájárulás összegének emelése, illetve a közbeszerzési törvény módosítása - ismertette az államtitkár.
Bencsik János (Fidesz), a térség országgyűlési képviselője elmondta, korábban egy fogyatékos embereket is foglalkoztató dán cégnél hívták fel a figyelmét a dolgozók arra, hogy a kettős támogatás tilalma miatt a fogyatékossággal élők betegség esetén csak táppénzt kapnak, viszont a rokkantsági járadékukat a keresőképtelenül töltött időre szüneteltetik.
Az országgyűlési képviselő emlékeztetett arra, hogy az igazságtalanság megszüntetésére indított kezdeményezését az Emmi karolta fel, majd 2016. január elsejétől feloldották "ezt a méltánytalan helyzetet, közel százezer embernek segítve".