Czibere Károly a Hajléktalanokét Közalapítvány Szobi utcai intézményében tartott sajtótájékoztatóján beszélt a szociális ágazatban július 1-jével bevezetett bérkiegészítésről. A hajléktalanellátásban dolgozók példáján szemléltetve azt mondta, ez a bérkiegészítés 25-30 százalékos emelést jelentett, s az háromszorosa a 2014-ben adott bérpótléknak. A bérpótléknak és a bérkiegészítésnek köszönhetően 30-35 százalékkal emelkedett az ágazatban dolgozók fizetése - hangsúlyozta.

A bérkiegészítést a szakmai tőke megbecsüléseként kapják a szociális ágazatban dolgozók. A bérkiegészítés nemcsak ígéret volt a kormányzat részéről, hanem 2015. augusztus elején megkezdődött az utalása is. A kormányzat alapvető célja volt a májusi döntéssel további lépéseket tenni annak érdekében, hogy a szociális ágazatban dolgozókat anyagilag is megbecsüljék.

Összességében a kormány három év alatt 60 milliárd forintot fordít a szociális szféra bérrendezésére. Első lépéseként 2014 januárjában 12 milliárd forintos bérpótlékot folyósított az ágazat dolgozóinak, amelyet minden dolgozó megkapott és ez 6-17 ezer forint közötti összeget jelentett. Ezután állt fel az életpálya-munkacsoport, harmadik lépésként pedig döntött a mostani, 7,6 milliárd forint összegű bérkiegészítésről. Ez a szakmai tudás és tapasztalat, valamint a végzettség megbecsülése mellett azt célozta, hogy a szociális ágazat bértábláját az egészségügyi szektoréhoz közelítsen, valamint alkalmas legyen arra, hogy az életpályamodell ráépülhessen. Az idei költségvetésben a bérpótlék és a bérkiegészítés közel 20 milliárd forintot, a 2016-os költségvetésben pedig 28 milliárd forintot jelent.