Az autizmus nem csak az érintettek és családjuk, hanem az egész társadalom ügye. A kormány kiemelt figyelmet fordít az autista személyek támogatására, a számukra szükséges szolgáltatások biztosítására, és azon dolgozik, hogy ne maradjanak magukra nehézségeikkel és kérdéseikkel. Az ENSZ 2007. december 18-án az Autizmus Világnapjává nyilvánította április 2-át azzal a céllal, hogy ráirányítsa a társadalom figyelmét az autizmus spektrumzavarra.

A kormány minden olyan kezdeményezést támogat, amely azt segíti, hogy ne kerüljenek elszigeteltségbe sem az autista gyereket nevelő családok, sem az autista felnőttek, hanem befogadó közösségekre találjanak, és szakmai segítséget kapjanak. Az Emberi Erőforrások Minisztériuma Szociális Ügyekért és Társadalmi Felzárkózásért Felelős Államtitkársága komolyan veszi a „Semmit rólunk nélkülünk” elv alkalmazását, ezért a fogyatékosságügy területén élő, intenzív párbeszédre törekszik a szakmai szervezetekkel, a civil szervezetekkel, a fenntartókkal és az érintettek képviselőivel.

A kormány továbbra is többletforrással ismeri el a fogyatékos embereket segítő szervezetek munkáját, az elmúlt években folyamatosan nőtt a fogyatékos személyek szociális ellátásaira szánt támogatás minden intézményi forma esetében. Fontos, hogy a fogyatékos személyek megkapjanak minden eszközt és lehetőséget arra, hogy értékes, önrendelkező életet élhessenek, így például másokkal azonos alapon juthassanak minőségi közszolgáltatásokhoz.

Az Autizmus Világnapján, a „Ragyogj kéken!” kampány keretében világszerte kék fényben világítanak ki ikonikus épületeket, a londoni Big Bentől a New York-i Empire State Buildingig. Magyarországon a Szabadság-szobor mellett az ország számos városában is kapnak kivilágítást neves épületek.