Dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériumának sportért felelős államtitkára csütörtökön a dorogi Sportkonferencián, szombaton pedig a Magyar Szabadidősport Szövetség XXVI. konferenciáján tartott előadást a Sporttörvény módosításának gyakorlati hatásairól, valamint az Emberi Erőforrások Minisztériuma szerepvállalásáról és terveiről a hazai szabadidősportban.
Február 23-án tartott Dorog város 2017. évi Sportkonferenciáján dr. Szabó Tünde kiemelte, hogy az elmúlt 5 évben a sporttámogatási és a sportirányítási rendszerben olyan méretű változások történtek, hogy a kormány indokoltnak látta megvizsgálni az állami sportigazgatás jelenlegi helyzetét. Hozzátette, hogy a sportirányítás teljes körű felülvizsgálatával és azok átalakításával a sportcélú állami támogatásokkal kapcsolatos feladatok teljes egészében visszakerültek a Sportért Felelős Államtitkársághoz. „Az átalakítás megteremtette az ún. egycsatornás finanszírozási rendszer alapjait, amely még tervezhetőbbé tette, és ezáltal szakmailag teljes körűen összehangolta az állami sportcélú támogatások nyújtását. Az állam közvetlenül nyújt támogatást a sportszervezeteknek, így a felhasználás is rugalmasabbá, gyorsabbá válik.” – mondta.
A Magyar Olimpiai Bizottság mellett 2017. január 1-jétől új köztestületi rendszerben folytatja a munkát a Magyar Paralimpiai Bizottság, a Nemzeti Versenysport Szövetség, valamint a Nemzeti Diák-hallgatói és Szabadidősport Szövetség, amely utóbbit kiemelve államtitkár asszony a mai napon Kóspallagon megrendezett Magyar Szabadidősport Szövetség XXVI. konferenciáján elmondta, hogy a jövőben az eddigieknél nagyobb hangsúlyt helyeznek a diák-hallgatói sport és a szabadidősport területére.
A konferencián elmondta, hogy a minisztérium által nyújtott támogatások közül a szabadidősportra 2017-ben fejezeti kezelésű előirányzaton 477,4 millió forint áll rendelkezésre, továbbá az Olimpiai Ötpróba Program megvalósításával összefüggő feladatok finanszírozása érdekében 285 millió Ft többletforrást biztosít a tárca.
A kormány amellett, hogy elkötelezett a verseny és utánpótlás sport számára a megfelelő infrastruktúra kialakítása mellett, kiemelt figyelmet fordít a szabadidő aktív és egészséges eltöltését szolgáló létesítmények fejlesztésére is, így a Nemzeti Szabadidős – Egészség Sportpark Program I. ütemében a Kormány kültéri sportparkok fejlesztésére 1,5 milliárd forint összegű forrást biztosít, amelynek megfelelően számos településen valósul meg szabadidős-egészség sportpark, valamint futókör beruházás. A program II. üteme során 2017-től további 6,5 milliárd forintnyi fejlesztési forrás fog követni.