A felújítás eredményeként olyan sportcsarnok fogadhatja jövőben a sportolókat és sportbarátokat, amely méltó a magyar sport hírnevéhez, a csarnok névadójához, Gerevich Aladárhoz – hangsúlyozta dr. Szabó Tünde, az Emberi Erőforrások Minisztériuma sportért felelős államtitkára a felújított Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnok ünnepélyes átadásán pénteken.

Szabó Tünde szólt arról, hogy a régi Nemzeti Sportcsarnok, amely Magyarország első fedett sportlétesítménye volt, 1941-től, az átadása óta ezernyi nagyszerű rendezvénynek adott otthont. Óriási küzdelmek, győzelmek, örömkönnyek és fájó vereségek emléke kötődik e falakhoz. Sportolók ezrei készültek itt a versenyekre, és sportolók ezrei álltak fel itt a pástra, hogy megmérkőzzenek az ország és a világ legjobbjaival a különböző hazai és rangos nemzetközi eseményeken.

A létesítmény méltó a magyar sport hírnevéhez Fotó: Árvai Károly/kormany.hu

Az államtitkár hangsúlyozta: sportvezetőként feladatomnak tekintem, hogy a magyar sport hírnevéhez méltó feltételeket teremtsünk a sportoláshoz. A kormány az elmúlt években jelentős lépéseket tett ennek érdekében azzal, hogy megreformálta a teljes magyar sport támogatási rendszerét, s évről-évre növelte a sportra fordított anyagi támogatást.

A támogatás nem csak szavak szintjén mutatkozik meg, hanem az egyre szaporodó programokban, új ösztöndíjakban, anyagi áldozatvállalásban és számos nemzetközi világverseny hazai megrendezésében. Az elmúlt években a vívásra fordított összeg is emelkedett. A magyar reformok a sport területén is működnek - tette hozzá.

A magyar reformok a sport területén is működnek Fotó: Árvai Károly/kormany.hu

Az intézkedések eredményei már most láthatók: a felnőtt versenyzők száma 2013-hoz képest 2015-re 158-ról 257-re, a tagszervezetek száma pedig 63-ról 83-ra nőtt – emelte ki dr. Szabó Tünde.

A 210 millió forintból megújult Gerevich Aladár Nemzeti Sportcsarnokban a vívók által használt teljes terület a korábbi 1640 négyzetméterről 3148 négyzetméterre nőtt, hiszen a korábbi földszinti birkózótermet is a vívók vehetik birtokba.

Közel kétszeresére nőtt a vívók által használt terület Fotó: Árvai Károly/kormany.hu

Így már 35 páston csaphatnak össze a kardozók, tőrözők, párbajtőrözők. A 210 millió forint építési költség mellett további 76 millió forintból új vívópástok, ezekhez kapcsolódó berendezések, erőnléti gépek és egyéb eszközök segítik a sportolók felkészülését.