Az első Kárpát-medencei Táncházzenészek Találkozójával indul a Hagyományok Háza őszi évada: a Szabadtéri Néprajzi Múzeummal közös rendezvény szakmai napját követően szombaton családi programok, hangszerbemutatók és a több mint 40 éves táncházmozgalom legkiválóbb zenekarai várják a látogatókat Szentendrén. A rendezvényt beharangozó szerdai tájékoztatón Cseri Miklós, az Emberi Erőforrások Minisztériumának kultúráért felelős helyettes államtitkára elmondta: a népi kultúrával való foglalkozásnak reneszánsza van, ezért remélik, hogy a találkozó sok embert meg tud szólítani.
Az egész napos zenés forgatagnak a Skanzen Észak-magyarországi falu és Felföldi mezőváros tájegységeinek portái adnak otthont, ahol budatelki, dél-alföldi, moldvai és gömöri hagyományőrző mesterekkel is találkozhatnak a látogatók. A folyamatosan szóló népzene mellett, amelyről többek között a Magyar Tekerőzenekar, az Üsztürü és a Fonó zenekar gondoskodik, szombaton gyermek- és családi programok, játék és tánctanítás, hangszerbemutató és Halmos Bélát megidéző kiállítás is várja az érdeklődőket. Délután a meghívott mesterek adnak koncertet, majd zenés felvonulás indul az Észak-magyarországi faluból az esti gálaműsornak otthont adó Amfiteátrumba.
Kelemen László, a Hagyományok Háza főigazgatója elmondta, a Gyimesben működő Erdélyi Táncházzenészek Találkozójának mintájára született rendezvény pénteki, zártkörű szakmai napján négy mesterkurzust tartanak. A szentendrei Pap-sziget Kempingbe szervezett délutáni előadásokon a táncházmozgalom tudományos alapjai, kialakulása, aktuális helyzete, a jó táncház pillérei, a zenekar-menedzsment aktuális problémái és az oktatás kerülnek terítékre.