A baloldal nemtörődöm kormányzásával és városvezetésével szemben, a Városligetre ma újjászületés és nem leépülés vár. Az ellenzék az elmúlt száz év egyik legnagyobb kulturális és családbarát fejlesztését támadja, amely végre megújítja és növeli a Liget zöldfelületeit is.

A Városliget több évtizedes elhanyagoltság után a park átfogó megújítását célzó Liget Budapest Projektnek köszönhetően végre esélyt kaphat arra, hogy Budapest új kulturális, családi parkjává váljon úgy, hogy az ott felépítendő új múzeumok megvalósításával párhuzamosan a liget zöldfelületének rehabilitációja és növelése is megtörténjen.

A kormányzati tervek szerint 2018-ra egy minden ízében megújult, megnövelt zöldfelülettel és bővülő kulturális intézményrendszerrel bíró Városliget várja majd a látogatót. A meglévő intézmények – Állatkert, Fővárosi Nagycirkusz, Közlekedési és Műszaki Múzeum, Szépművészeti Múzeum - felújítása és bővítése mellett új múzeumok – Az Új Nemzeti Galéria, Fotómúzeum Budapest, a Néprajzi Múzeum, a Magyar Építészeti Múzeum és a Magyar Zene Háza – is otthont kapnak a Ligetben. A fejlesztés teljes összhangban van a Városliget hagyományaival, hiszen a több mint 100 éves történelmi fejlődésnek köszönhetően a városi parkban egyszerre vannak jelen a zöldterülethez köthető rekreációs funkciók, valamint a kulturális és szórakoztató intézmények sora. A Liget megújítása már elkezdődött, hiszen a Városligeti tó rehabilitációján már dolgoznak, a napokban szépültek meg a park padjai és a nyár folyamán több ezer virágot ültettek ki a Főkert Zrt. szakemberei. Még ebben az évben megújul az ún. iskolások játszótere, elkezdődik a városligeti sétányok felújítása is. A Liget Budapest fejlesztés eredményeként 2018-ra egy mindenkinek többet és jobbat nyújtó városi park jön majd létre a budapestiek és az idelátogatók számára.