Az Európai Unió kereszténydemokrata alapítói a békére, a kereszténységre és a közösségre alapozták az együttműködést - mondta el Soltész Miklós egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkár Vácott, a Páneurópai Unió nemzetközi konferenciájának megnyitóján, amelynek címe "Európa visszahódítása: kihívások és veszélyek".

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy mialatt Angliában, Franciaországban vagy Németországban egyre növekszik a muszlim imahelyek és mecsetek száma, addig a katolikus, református vagy evangélikus templomokból múzeumot vagy kocsmát csinálnak. Elmondta, a közel-keleti keresztény vezetők mind azt kérik Európától, hogy segítsenek megőrizni helyben azokat a - sok helyen kétezer éves - közösségeket, amelyek a saját földjükön szeretnének boldogulni és megélni hitüket.

Az egyházi vezetők a legnagyobb veszélynek azt látják, hogy Európa hívja az embereket, de nem segít nekik megmaradni ott, ahová tartoznak. Soltész elmondta, hogy összefogásra van szükség, amely Közép-Európa országaiban már elkezdődött, de a nyugati országok segítségére is szükség van. Ha nem sikerül felébreszteni Európa felelőtlen vezetőinek lelkiismeretét, akkor a most elkövetett hibákat a gyermekeink és unokáink fogják számon kérni, hiszen ha Európa a mostani úton megy tovább, akkor egy elfoglalt, kifosztott kontinens vár rájuk - fogalmazott a KDNP alelnöke, az EMMI egyházi, nemzetiségi és civil társadalmi kapcsolatokért felelős államtitkára.