Az Egészségügyi Tudományos Tanács (ETT) a mai napon tartotta a Hőgyes Endre Tudományos Emlékülését, melynek keretében Dr. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár átadta a Hőgyes Endre emlékérmet. Az elismerést minden évben egy olyan szakember kaphatja meg, aki kiemelkedő orvosi-szakmai tevékenységgel és életművel rendelkezik. A 2016-os díjat Dr. Süveges Ildikó szemészprofesszor vehette át.
Az ünnepséget Prof. Dr. Mandl József, az ETT elnöke nyitotta meg. Köszöntőbeszédében felidézte, hogy az ETT több mint 60 éve tesz javaslatot a Hőgyes Endre díjra, majd hangsúlyozta, hogy egy elismerést mindig az fémjelez, hogy azt kinek ítélik oda. Az elismerés jelentőségét jelzi, hogy a díjat évente egy ember kaphatja meg az ETT által felterjesztett személyek közül, az emberi erőforrások miniszterének döntésére.
Süveges professzor a szemészet, különösen a gyermekszemészet területén ért el jelentős eredményeket. Kiemelkedő kutatói és oktatói tevékenységét jól mutatja, hogy évtizedek óta tanít mind a Semmelweis Egyetem, mind a Szegedi Tudományegyetem keretein belül. Fontos megemlíteni, hogy Süveges Ildikó a kolozsvári Genersich Alapítvány kuratóriumának elnöke, mely minden évben Genersich Antal-díjat adományoz azoknak a kárpát-medencei magyar orvosoknak, orvostanhallgatóknak, akik jelentős tudományos-szakmai munkát végeznek.
Dr. Süveges Ildikó Mandl professzor köszöntőjét követően „A szaruhártya a lélek tükre” címmel tartotta meg szakmai emlékelőadását.
Az ünnepség lezárásaként, az emlékérem átadása előtt Dr. Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár egy személyes történetet osztott meg a résztvevőkkel.
Eszerint néhány évvel ezelőtt egy kollégájával arról beszélt, hogy milyennek kellene lennie egy oktatónak, munkatársa pedig Süveges professzort nevezte az ideális tanár mintaképének.