Ötvenhatmilliárd forint uniós forrás érkezik a magyar egészségügybe - jelentette be Ónodi-Szűcs Zoltán egészségügyért felelős államtitkár és Mészáros János egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár.
Ónodi-Szűcs Zoltán elmondta: a fejlesztési programoknál már nem az infrastruktúrafejlesztés dominál majd, hanem inkább a betegek igényeit szeretnék jobban kielégíteni, a betegellátás biztonságát növelni.
Az Emberi Erőforrás Fejlesztési Operatív Program keretében meghirdetett pályázati lehetőségek nyolc területen nyújtanak támogatást. A szeptemberben megjelent pályázatok alapján a jövő év elején kezdődhet meg a valós munka.
Mészáros János, az egészségügyi ellátórendszer működtetéséért felelős helyettes államtitkár a részletekről elmondta,
A gyermek- és ifjúságpszichiátriai, addiktológiai és mentálhigiénés ellátórendszer fejlesztésére 6 milliárd, orvos- és nővérszállók fejlesztésére 10 milliárd forintot lehet majd a pályázatban fordítani. Ehhez a közép-magyarországi régióban plusz 1,5 milliárd forint áll rendelkezésre - mondta a helyettes államtitkár.
Klinikai skill-laborok fejlesztésére 8 milliárd, az orvosi diagnosztikai és laboratóriumi hálózat fejlesztésére 9,8 milliárd forint forrást terveznek - ismertette Mészáros János. Ezen kívül a pszichiátriai és addiktológiai gondozóhálózat fejlesztésére 4 milliárd, az egynapos ellátás fejlesztésére 8 milliárd az uniós forrás.
Mészáros János hozzátette: a pályázatok célja, hogy az egészségügyi ellátórendszerben elindult bérfejlesztésen túl a munkaerő megtartását célzó szolgáltatásokat és a munkakörülményeket tudják fejleszteni.
Németh László, az Állami Egészségügyi Ellátó Központ (ÁEEK) főigazgatója arról beszélt, hogy ezekkel a programokkal hatalmas lépést tesz az ágazat a betegellátás komfortosabbá, biztonságosabbá tételéhez. Az ÁEEK - mint projektgazda - a következő időszakban felméri az igényeket, a valódi munkát a jövő év elején szeretnék elkezdeni - tette hozzá.
Az eseményen készült videó vágatlan változata letölthető a Sajtószobában.