Lezárult a közel hároméves bűnmegelőzési program, amely Tett – program az áldozatokért és a tettesekért címmel vált ismertté. A program célja az volt, hogy az ország minden büntetés-végrehajtási intézetében elősegítse a fogvatartottak társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációját, és csökkentse az elkövetők bűnismétlési kockázatát.
A Tett-program keretében közel hatezer fogvatartott a toborzás és a tájékoztatás során megismerhette a projekt szolgáltatásait. A programba belépő ügyfelek a munkatársakkal közösen térképezték fel, hogy milyen a jelenlegi helyzetük, szabadulást követően honnan indul újra az életük. Közösen határozták meg a fogvatartottak teendőit a sikeres visszailleszkedés érdekében, megvizsgálták, hogy ehhez a szakemberek milyen segítséget tudnak nyújtani. Az összegyűjtött információkból 5430 fogvatartott részére készítettek egyéni fejlesztési tervet.
A program második szakaszában közel 2200 fogvatartott készség- és képességfejlesztő (kommunikációs, agressziókezelő, konfliktuskezelő, önismereti, életvezetési) tréningeken és kompetencia-fejlesztő csoportfoglalkozásokon vett részt. A harmadik szakaszban 1214 elítélt szerzett bizonyítványt konyhai kisegítő, szobafestő, mezőgazdasági munkás vagy asztalosipari szerelő szakmákban.
A szabaduláshoz közeledve a fogvatartottak megtanulták, hogyan keressenek munkát a szabadulásukat követően, valamint arra is felkészültek, mit kell tenniük munkahelyük megtartása érdekében a jövőben. Segítséget kaptak ahhoz, hogy a szabadulást közvetlenül követő időszakban a beilleszkedéshez szükséges alapvető feltételek – többek között iratok, lakhatás – rendelkezésükre álljanak, és megerősödjön a támogató vagy családi környezet. A visszailleszkedést önkéntes mentorok is segítették.
A TÁMOP-5.6.3-12/1-2012-0001 kódszámú, A fogvatartottak többszakaszos társadalmi és munkaerő-piaci reintegrációja és az intenzív utógondozás modellje elnevezésű kiemelt projekt (www.tettprogram.hu) a Belügyminisztérium, a Nemzetgazdasági Minisztérium, valamint a Büntetés-végrehajtás Országos Parancsnoksága együttműködésében valósult meg 2012. december 1-je és 2015. október 31-e között. A projekt megítélt támogatása 2,977 milliárd forint volt.