A Belügyminisztérium és a Nemzeti Közszolgálati Egyetem közösen indította el azt a 6,5 milliárd forint európai uniós, vissza nem térítendő támogatásból megvalósuló, 2020 végéig tartó projektet, amelynek célja a közszolgálat emberi-erőforrás gazdálkodás menedzsment eszközeinek fejlesztése, az életpályák működtetési feltételeit biztosító kormányzati, szervezeti és személyes közszolgálati kompetenciák fejlesztése.
A projekt a KÖFOP-2.1.5-VEKOP-16 „A versenyképes közszolgálat személyzeti utánpótlásának stratégiai támogatása” című konstrukció keretén belül valósul meg.
A projekt a közszolgálat személyzeti utánpótlásának biztosítását, a pályára vonzás – beillesztés – pályántartás hármas egységében kívánja megvalósítani. Ennek érdekében a pályaorientáció, a mentori rendszer, a kiválasztás, a mobilitás, a tudásmegosztás, valamint a szervezeti teljesítményértékelés és a közszolgálati személyzetpolitikai döntéshozatal támogatása azon kiválasztott célterületek, amelyeken a megvalósítók fontos vállalásokat tesznek.
A projekt két alprojektre tagolódik: Az integrált emberi erőforrás-gazdálkodási rendszer kialakítása alprojekt keretében a közigazgatási és a rendvédelmi pályára való orientáció elősegítését, a pályakezdők beilleszkedését és a közszolgálati karrier támogatását szolgáló fejlesztéseket valósítják meg.
A HR-stratégiai cselekvési képességek megteremtése alprojekt keretében a toborzást és a közszolgálati pályák közötti átjárhatóságot támogató közszolgálati HR rendszerek (a TARTINFO és a KÖZIGÁLLÁS) tartalmi fejlesztését, bővítését, a közszolgálati tudásbázis megőrzését és továbbadását, a munkaköri kataszter, illetve szervezeti teljesítményértékelés rendszerét, valamint a közszolgálati rendszerirányítás támogatását (Kormányzati Személyügyi Döntéstámogató Rendszer) biztosító informatikai fejlesztések valósulnak meg.
A projekt időszaka alatt 1500 fő közszolgálati alkalmazott képzésére került sor; megújul a közszolgálati tárgyú választható tantárgyak ismeretanyaga; a közszolgálati képzést folytató középiskolákban elérhetővé válik a közszolgálati ösztöndíj, kidolgozását követően az egész országban elérhető lesz a mentori rendszer.
A közszolgálati kiválasztási rendszerben hangsúlyossá válik a kompetencia alapú kiválasztás; megújulnak és bővülnek a már most is széles körben ismert KÖZIGÁLLÁS portál szolgáltatásai; elkészül a közszolgálati szervek szervezeti teljesítményértékelésének módszertana és informatikai támogatása; az informatikai alkalmazások fejlesztése pedig támogatást ad a tényalapú kormányzati és szervezeti személyzetpolitikai döntéshozatal hatékonyságának növeléséhez. A projekt mintegy 1500 szerv közel 140.000 alkalmazottját érinti.
A projekt a Széchenyi 2020 program keretében valósul meg. Bővebb információ itt olvasható.