Pintér Sándor a Belügyminisztériumban fogadta Jürgen Stockot, az INTERPOL főtitkárát, Rob Wainwrightot, az EUROPOL igazgatóját és Dr. Bánfi Ferencet, a CEPOL igazgatóját.
A belügyminiszter a találkozón kijelentette, hogy Magyarország kiemelt fontosságot tulajdonít a nemzetközi rendészeti összefogásnak, mindig elkötelezett volt a nemzetközi rendészeti együttműködés mellett. A törekvések eredménye az is, hogy az 1992-ben alapított Közép-európai Rendőr Akadémia (MEPA) és 1995-ben létrehozott Nemzetközi Rendészeti Akadémia (ILEA) után az uniós ügynökségként működő Európai Rendőrakadémia (CEPOL) székhelye is Budapestre került 2014-ben. Ezek az intézmények aktívan járulnak hozzá az azonos képzési követelmények megvalósításához, amelyekkel elérhető, hogy a különböző országok rendőrei azonos helyzetben azonosan reagáljanak és ezáltal nagyobb biztonságot nyújtsanak az állampolgároknak.
A megbeszélés során a felek egyetértettek, abban is, hogy a különböző szervezeteknél működő adatbázisok összekötése, az információk megosztása sokkal eredményesebbé teszi a bűnüldöző szervek munkáját, különös tekintettel a terrorizmus elleni küzdelemre. Az ehhez szükséges jogi és technikai feltételek megteremtése elsőbbséget élveznek.
Megállapították, hogy a menekülttáborokban feltorlódott és a körülmények miatt csalódott emberek között nagyobb esélye van a radikalizáció térnyerésének, illetve az Iszlám Állam visszaszorításával párhuzamosan megnövekszik a veszélye a korábbi iszlamista harcosok menekültként történő megjelenésének, ezért is rendkívül fontos a migránsok ellenőrzése, illetve szűrése a rendelkezésre álló adatbázisokban.
A belügyminiszter hangsúlyozta, hogy nagyra értékeli mind az Europol, mind az Interpol erőfeszítéseit a bűnözés elleni küzdelemben, ezeket Magyarország támogatja és a jövőben is aktív szerepet kíván vállalni a közös munkában.