Magyarország – földrajzi adottságaiból kifolyólag – nem rendelkezik tengeri műveletekben alkalmazható erőkkel és technikai eszközökkel, így értelemszerűen nem tud részt venni az Európai Unió Tagállamai Külső Határain Való Operatív Együttműködési Igazgatásért Felelős Európai Ügynökség (Frontex) Triton 2015 műveletében.
A Frontex Földközi tengeren bevezetett műveletének célja a tengeren érkező bevándorlók feltartóztatása, előállítása és szükség esetén mentése.
A művelethez a Frontex a tagállamok segítségét igényelte, tengeri repülésre alkalmas légi járműveket, tengeri ellenőrzésre alkalmas vízi járműveket kérve. Magyarország ilyen eszközökkel nem rendelkezik, ugyanakkor saját kezdeményezésként két fő meghallgató tisztviselőt ajánlott fel az előállított bevándorlók szűrése érdekében. A meghallgatók bevonására a Frontex eddig nem tartott igényt (Magyarország korábban az olasz helyzet kezelése érdekében két alkalommal vett részt meghallgatóként a Szicíliában kialakult menekülthullám kezelésének támogatásában).
A Triton 2015 műveletet – egyes nyilatkozatokkal, közlésekkel szemben – nem Görögország tengeri határain, hanem Olaszország déli határainál hajtja végre a Frontex, az semmilyen hatással nincs a nyugat-balkáni útvonalon Magyarországra irányuló migrációs hullámra. Az Olaszországban – főként Lampedusán – a schengeni övezetbe érkező bevándorlók meghatározóan Svájc és Franciaország irányába utaznak tovább.
A Frontex Posseidon műveletét a görög szárazföldi és tengeri határokon hajtja végre. Magyarország 2015 tavaszán két alkalommal vett részt a görög szárazföldi határok támogatásában. Korábban Magyarország támogatta a Posseidon Sea műveletet is, ennek azonban szakmailag hozzáadott értéke nem jelentkezett (szintén tengeri műveletek során alkalmazható erőkre és technikai eszközökre volt igény), így ezt a kiküldetést felfüggesztette.
A Frontex a Magyarország schengeni határaihoz vezető nyugat-balkáni útvonalon jelenleg nem hajt végre műveletet. Magyarország a magyar-osztrák-német-szerb együttműködés keretében járőrökkel és hőkamerás járművekkel teljesít szolgálatot a szerb-macedón határon, 10 magyar rendőr négy hőkamerás gépjárművel folyamatosan lát el járőrszolgálatot.
A magyar-szerb határszakaszon jelenleg a Frontex Fókuszponti Irodák művelet, valamint Frontex Flexibilis művelet zajlik. Utóbbiba 30 vendégtiszt került delegálásra, a Fókuszponti Irodák műveletben további 13 fő. A görög és az olasz helyzet miatt a két tagállam hatóságai csak korlátozottan vesznek részt a magyarországi műveletekben, korábban egy-egy fő meghallgatóval és tolmáccsal képviseltették magukat (görög vendégtiszt három hónapon, olasz vendégtiszt négy hónapon keresztül volt jelen a magyar-szerb határon).