A világban működő hétvégi magyar iskolák közel 100 képviselője érkezik pénteken Budapestre a „Hétvégi magyar iskolák találkozója” című egésznapos rendezvényre, amelyet a Miniszterelnökség Nemzetpolitikai Államtitkársága szervez.
Az eseményen többek között az Amerikai Egyesület Államokban, Kanadában, Latin-Amerikában, Nyugat-Európában, Izraelben, Ausztráliában működő hétvégi magyar iskolák képviselői és a Magyar Diaszpóra Tanács, valamint szakmai ernyőszervezetek vezetői vesznek részt, hogy megosszák a diaszpórában élő magyarok anyanyelvi oktatását érintő tapasztalataikat egymással és az anyaországi képviselőkkel.
A Magyar Diaszpóra Tanács 2016. évi plenáris ülésén elfogadta a Magyar Diaszpórapolitika – Stratégiai irányok című dokumentumot, amely négy fő fejlesztési irányt jelöl meg a magyar diaszpórapolitika megerősítésével kapcsolatban. Ezek egyike az oktatásfejlesztés, amely mentén a Nemzetpolitikai Államtitkárság megkezdte a diaszpórában működő magyar iskolák fejlesztését: kérdőíves felmérést végzett az iskolák helyzetéről és fejlesztési igényeiről, amelynek eredményeit a pénteki konferencián mutattják be. A nap folyamán a résztvevők számos szakmai, pedagógiai módszertani, élményalapú és egyéb új gyakorlatokat bemutató előadáson vesznek részt.
A találkozón ünnepi köszöntőt mond Potápi Árpád János, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős államtitkára, majd Szilágyi Péter, a Miniszterelnökség nemzetpolitikáért felelős helyettes államtitkára tart előadást a Magyar Kormány diaszpórapolitikájáról. A tanácskozás délelőtti szekciójában felszólal Hammerstein Judit, a Külgazdasági és Külügyminisztérium külföldi magyar intézetekért és nemzetközi oktatási kapcsolatokért felelős helyettes államtitkára, Maruzsa Zoltán, az Emberi Erőforrások Minisztériumának oktatásért felelős helyettes államtitkára, Csáky Csongor, a Rákóczi Szövetség főtitkára és Szórád Gábor, a Külföldi Magyar Cserkészszövetség főtitkára.