Nincsenek betarthatatlan, vagy teljesíthetetlen feltételek a felsőoktatási törvény módosításával kialakított új szabályozásban - emelte ki Kovács Zoltán kormányszóvivő pénteken, a Kossuth Rádió 180 perc című műsorában.
Kovács Zoltán az M1 aktuális csatorna műsorában is kifejtette: egy nagy felülvizsgálat során derült ki, hogy 28 külföldi intézményből 27 részben szabálytalanul, részben törvénytelenül működik. Ezért alkottak egy új keretrendszert, szabályrendszert. Ez az új szabályozás sem a tanszabadságot, sem az egyetemi autonómiát nem érinti - fűzte hozzá.
A Kossuth Rádióban a kormányszóvivő érdekesnek nevezte, hogy "egy hang" van, amit hallani lehet: a Soros György-féle egyetem döntött úgy, hogy politikai hisztériát csinál az ügyből. Kovács Zoltán szerint ez az elmúlt hét évben megszokott politikai cirkusz része, aminek köze sincs a valósághoz. A kormányszóvivő felidézte, hogy korábban a Népszabadság léte vagy nem léte kapcsán egy üzleti döntésből akartak "szabadságkérdést" csinálni. Ehhez hasonlóan egy magánegyetem léte vagy nem léte sem része egy ország szabadságának - jegyezte meg.
Kovács Zoltán megemlítette, hogy más országokban, mint például Svájcban, Németországban, Hollandiában is olyan a rendszer, hogy államközi szerződés biztosítja a kereteket, amelyek között az intézmények működhetnek. Ez a két állam közötti megállapodás garanciát ad arra, hogy a feltételek egyetértésen és ellenőrizhetőségen alapulnak - tette hozzá Kovács Zoltán.
A kormányszóvivő az M1 aktuális csatornán arról is beszélt, hogy a magyar kormány gazdaságpolitikájának eddigi eredményei alapján indokolt és megalapozott az optimizmus, több mint 700 ezer új munkahelyet teremtettek, elindították a bérfelzárkóztatási programokat, a fogyasztás folyamatosan növekszik, miként az adóbevételek is.